McAfee Site Advisor nie wyświetla się w Ubuntu 8.10


(fra234) #1

Witam. Po zaktualizowaniu dodatku McAfee Site Advisor do wersji 28.0 dodatek nie wyświetla się. Próbowałem przeinstalować go, ale to nic nie daje. Co może być przyczyną tego? Korzystam z Firefoxa 3. Aha, drobne pytanie, czy da się dograć pełny polski słownik do FF bo ten, który teraz mam nie funkcjonuje prawidłowo?


(ybu) #2

Zainstaluj stąd: http://www.siteadvisor.com/download/ff_preinstall.html

Ściągasz na pulpit i uruchamiasz(miałem to samo w Win XP )


(fra234) #3

Nie potrafię ściągnąć na pulpit :frowning:


(ybu) #4

Kliknij: http://sadownload.mcafee.com/products/S ... etup64.exe


(fra234) #5

Ba tylko to .exe :wink: W standardowym Linuxie .exe sie nie otwierają !


(Konqui96) #6

Wejdź na http://www.siteadvisor.com/download/ff_preinstall.html , wybierz Zgadzam się na podane warunki i kliknij Zainstaluj teraz dodatek SiteAdvisor dla programu Firefox. U góry strony pojawi się pasek, że witryna chce zainstalować wtyczkę, wybierasz Zezwól i klikasz jeszcze raz Zainstaluj teraz dodatek SiteAdvisor dla programu Firefox. Później wszystko jak przy instalacji każdego innego dodatku. Słownik : https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3052


(fra234) #7

Dzięki za słownik, ale nie działa :frowning: Tak samo jak SA :frowning:


(Konqui96) #8

A ustawiłeś sobie ten słownik jako domyślny?? Wystarczy np. coś napisać błędnie w szybkiej odpowiedzi, przeglądarka ci to podkreśli, klikasz prawym i wybierasz jako słownik Polski, PL-PL, czy jak to tam jest. A zamiast SiteAdvisior może być WOT, według mnie nawet lepszy.


(fra234) #9

Dzięki, przestawiłem. Ale SiteAdvisor jak nie działał, tak nie działa. WOTa zainstalowałem, ale wolę SA :frowning:


(Konqui96) #10

Hmm... Jeżeli upierasz się pozostać przy SA to spróbuj tych dwóch rzeczy :

  1. Kliknij PPM na przykładowo ikonce przejścia do strony domowej i z menu podręcznego wybierz Dostosuj. Poszukaj, czy w czasem w tej chmarze toolbarów nie znajduje się SiteAdvisior. Możesz do tez poszukać ogólne w menu Widok.

  2. Spróbuj usunąć SiteAdvisiora ręcznie. Wszystkie ustawienia, wtyczki i tak dalej znajdują się w /home/ user /.mozilla/, gdzie user to twoja nazwa użytkownika i zainstaluj wtyczkę ponownie.

I pytanko. Czy czasem nie korzystasz z jakiejś nietypowej skórki?


(dragonn) #11

U mnie na viście i na ubuntu też znikł, a jak na viście ścigałem ten w exe to mam taki dziwny:

bf931d0d018beeb0.jpg

Coś McAfee namieszało.

EDIT

Wersja która się wyświetla to 2.9. Znalazł ktoś rozwiązanie na linuxie :?: Na viście nie ma go nawet w standardowym folderu z wtyczkami.


(fra234) #12

Mam dodatek Ubuntu Firefox Modifications i ustawiony motyw Default. Nie mam katalogu mozilla. Nie ma SA w Dostosuj. Nie ma też w Widok