MCDST - Co i jak, gdzie zdawać, co mi to daje :)

(putineq) #1

Witam, już od dość dawna miałem zamiar nauczyć się materiałów niezbędnych do MCDST i zdać ten certyfikat, a jestem w stanie zrobić to dopiero teraz bo i fundusze i czas się znalazł :slight_smile: Prosiłbym was o pomoc w paru kwestiach :slight_smile:

Po pierwsze, czy zdanie MCDST daje mi MCP ? Czytałem artykuł Wojciecha Kowasza i z tego co zrozumiałem to tak... :slight_smile:

Po drugie - Wiem, że muszę zdać dwa egzaminy, 70-271 oraz 70-272. Czy polecacie jakieś dobre książki w języku polskim(wydania w języku angielskim, wielkiego problemu nie stworzą ale po polskiemu to lepiej :P) przygotowywujące do tych egzaminów ? Jako, że mieszkam w Szczecinie mam możliwość zrobienia tych egzaminów tylko i wyłącznie w UNIZETO, jednakże za sam kurs MS 2261 musiałbym zapłacić bagatela "2090 zł" a za kurs MS 2262 "1750 zł"(dobre nazwy kursów podałem?).

Po trzecie - Ile w zaokrągleniu mógł by kosztować taki egzamin ? :slight_smile:

Z góry wszystkim dzięki za pomoc i pozdrawiam, putineq :slight_smile:

(Suck) #2

jeśli chodzi o książki to seria Training Kit z Microsoft Press do samodzielnej nauki są najlepsze. Lepiej je jednak mieć po angielsku bo same egzaminu są po angielsku więc siłą rzeczy łatwiej się później pamiętaj i kojarzy wiele rzeczy

(putineq) #3

A mam kolejne pytanie, lepiej zdawać obydwa na raz(o ile jest w ogóle taka możliwość) czy lepiej osobno ?? :slight_smile:

(Suck) #4

nie da sie 2 na raz, do każdego egzaminu należy podchodzić osobno, tzn to możesz zdawać nawet w jeden dzień, ale nie m tak, że będziesz jednocześnie 2 egzaminy zdawał