Media Center w Viście

(Admali) #1

Mam pytanie. Czy można oglądać filmy w Rozszerzeniu Media Center a napisami a jeśli tak to jak to zrobić. W WMP11 wiem bo korzystam z VobSub czy cos takiego, a w MC nie wiem. Jakieś sugestie?

(Miwidlak) #2

Jeżeli WMP 11 odtwarza DivX'a z napisami (poprawnie skonfigurowany filtr wyświetlania napisów) to w Media Center NIE MA PROBLEMÓW :slight_smile:

U mnie działa - mam zainstalowany KLite Mega Codec Pack v. 1.65

(Admali) #3

Tylko żeby napisy były wyświetlane w WMP11 to muszę ręcznie włączyć je w tym programie (patrz wskazać plik z napisami). Można zrobić tak żeby same się włączały po uruchomieniu filmu? Przy założeniu, że nazwa pliku z filmem i z napisami jest oczywiście taka sama.

(Miwidlak) #4

Tak, uruchom konfigurator DirectVoxSub i skonfiguruj go na ZAWSZE POTRZEBY :slight_smile:

(Admali) #5

A w którym miejscu to jest bo ja go mam po angielsku? Mógłbys dać jakiegoś screena?

(Miwidlak) #6

Start -> Programy -> KLite Mega Codec Pack -> Configuration -> DirectVoxSub - przechodzisz do zakładki GENERAL i wybierasz: LOADING: Allways Load

Pozdrawiam

(Admali) #7

Ok sprawdzam. A jeszcze jedno pytanie mam. czy ten plik z napisami może być w formacie .txt?

(Miwidlak) #8

Oczywiście, że tak. Działa na 100% w XPeku a w Viście na 200%

(Emigrus) #9

ja nie używam żadnych codecow bo po co? wole filtry ffdshow i też tam można ustawić wyświetlanie napisów w wmp11, idziesz do konfiguracji video od ffdshow i zaznaczasz ptaszkiem "napisy" i cała filozofia napisów w wmp11. Jeden warunek mu być spełniony, film i napisy muszą być pod tą sama nazwą np. film.avi film.txt

(Briho) #10

A ffdshow to nie kodeki?

(Emigrus) #11

briho no raczej ffdshow'em nie przekonwertujesz np. DVD do divx/xvid , do tego trzeba kodeka , a ffdshow raczej tylko do ogladania?

(Briho) #12

No tak, ale potocznie na ffdshow też się mówi "kodeki" :slight_smile:

(Admali) #13

Ok dzięki. Teraz już wszystko działa. Tylko ważne żeby nazwy plików avi i txt były takie same.