Media center z Linuxem

Przymierzam się do składania komputerów z Media Center. Myślę dużo o Linuxie, ale: Mam zamiar instalować karty sat z czytnikiem kart, karty tv. To wszystko musiałoby ze sobą współgrać. Możliwość nagrywania itp, czyli wszystko co może być dostępne w Media + jeszcze więcej. W końcu to Linux :smiley: No i oczywiście aby było to jak najprostsze. Rynek tutaj jest chłonny na coś takiego, a konkurencji prawie żadnej. Tym bardziej że Linux może być bardzo oryginalny i rozbudowany za friko.

Ciekawa alternatywa dla klasycznych MC

… ale co ten temat wnosi?

Wybacz, ale co wnosi twoja odpowiedź?

Tematem jestem bardzo zainteresowany, mam Linuxa od 2 miesięcy. Więc nie jestem orłem w tym klimacie. Stąd też oczekuję pomocy. Mieszkam w Belgii i traktuje ten pomysł całkiem serio i w razie potrzeby jestem skłonny z kimś do współpracy…

Pozdrawiam

vilko w pierwszym poście nie napisałeś konkretnie z czym masz problem, więc nie wiadomo dokłądnie o co Ci chodzi - natomiast ja uważam MC na Linuksie za świetną rzecz, głownie przez koszty. Z programów to polecam Ci MythTV - wg mnie przewyższa widnowsowskie Media Center, jest łatwy w obsłudze.

Wbrew pozorom tego typu rzeczy często chodzą na Linuksie lepiej niż pod windą - w nowszych jądrach są stery od dawna do takich mniej typowych elementów. A już nie ma większych problemów z kartami TV- sam mam AverTV i MythTV.

Hmm - nie wiem czy sobie poradzisz, skoro chcesz masowo składać kompy z MC…

Sprzedajemy sprzęt rtv, ja sam naprawiam elektronikę od 20 lat, a komputery od kilku i jakoś sobie radzę :wink: Z linuxem tez jakoś sobie poradziłem, chociażby to że nie mam już XP i dobrze mi z tym. I w pracy i w domu. Zawsze lubiłem duże wyzwania i dobrze na tym wychodziłem.

Faktycznie nie rozwinąłem się do końca. Sory :oops:

Moje pytania ; Czy ktoś z was używa karty sat która obsługuje HD, jak się ma HD do Linuxa i wszystkie takie rzeczy przydatne w Media. Jestem ciekawy waszych spostrzeżeń na ten temat, aby nie popełniać czyichś błędów.

vilko,ciekawy pomysł, bo na linuksa jest kilka programów typu media center (np. http://www.mythtv.org/ albo http://zapping.sourceforge.net/Zapping/index.html - typowy do nagrywania z tv, albo specjalne distra jako media center - musialbys poszukac/poczytać) karty tv, tunery są na ogól wspierane dobrze. Z odwarzaniem HD nie ma ponoć problemu, choć osobiscie jeszcze nie próbowałem.

Zainteresuj się dystrybucjami:

http://www.mythbuntu.org/

http://mysettopbox.tv/knoppmyth.html

Są to dystrybucje LiveCD więc sprawdzisz czy Ci odpowiada, jak tak to bez problemów zainstalujesz na HDD

Jest jakiś program na linuksa coś w Stylu WMC

myth - jak pamiętam. jest w repozytorium