Media Markt, czy warto?

Witam

Tak reklamują ten market i tyle ludzi tam kupuje, że można by pomyśleć iż jest on najlepszym sklepem na zakup artykułów AGD/RTV oraz akcesori komputerowych. Ale czy na pewno ?

Pozdrawiam DeViL :wink:

Przereklamowany :slight_smile:

W moim mieście niestety nie ma tegóż luksusu, ale jest Media Expert. Czy to jakaś podróba ?

Tak to można nazwać, nawet do mojej skrzynki pocztowej wpakowali swoją ulotkę, która oszałamiająco jest podobna do Media Markt :?

To po 1, ale jak to ma się do cen i jakości towaru.

DeViL w Media Markt są promocje jakich nie znajdziesz nigdzie indziej :!: w dodatku mają tam wspaniałą obsługę :!:

sprzętu jest na tony - osobiście lepszego “sklepu” RTV/AGD nie znam… :slight_smile:

A Euro AGD i Euro przeczytałem na jednej ze stron:

Nazwa 100 % niepolska, no bo kto mówi “markt”. U nas mówi się “market”. Czy to jest niemiecka sieć sklepów ?

DeViL mnie o porównanie nie pytaj bo w EURO RTV/AGD nie byłem jeszcze… ceny pokazują jedynie w reklamach - konkurencja musi być

chcesz coś kupić to sprawdź oferty sklepów i wybierz najlepszą :smiley:

Tak mi się wydaje http://www.mediamarkt.de/

Ale widać, że w Polsce bardzo szybko przyjeły się te markety.

Media Martk jest marką niemieckiego koncernu METRO AG.

Akurat pracuje koło tego przybytku i często tam zaglądam. Uważam że jest to jeden z lepszychg sklepów które widziałem. :smiley:

Ośiele sie przytoczyć jeden z artykułów z gazety Chip 3/2005:

“…kupując cyfrowe gażedy ora podzespoły komputerowe, przeważnie najwięcej trzeba zapłacić w hipermarketach oferujących wyłacznie sprzed elektroniczny czyli Media Markt, Mega Avans ect…” dalej czytamy"…duże sieci specjalizujące sie w elektronice okazały sie zaskakująco drogie :!: "

Artykuł to test jaki podjąeła sie redakcja by sprwdzic ceny 20 podzespołów. Pamiętać jednak trzeba że podzespoły te nie byłu na promocji w Media M. i dlatego okazały sie o 5-15% droższe niz w małych sklepikach komp. Jesli chodzi o promocje to uwarzam ze są kuszące, jednak polecam sprawdzać ceny w kilku miejscach.->pozdrawiam

Nie powołuj się na Chipa popełniając w ich tekście tyle błędów bo u nich na 100 % było wszystko OK :!: :!: :!: :!:

Również mam przykre doświadczenia z tą siecią…odbyło się to przy zamiarze kupna nagrywarki DVD…dobrze że przyszło opamiętanie…generalnie tanie jest tylko to co na promocjach+zakupy na raty “0” procent…zresztą w Krakowie kolejki do załatwienia zakupu ratalnego są szokujące…stania z godzinę lekko licząc…do dzisiaj zachowałem sobie druk z ceną tej nagrywarki w MediaMarkt…faktycznie byłbym “idiotą” gdybym ją tam kupił…

Devil, w Euro RTV/AGD jest o połowe drożej niż w media.m, mednia ma najlepsze ceny najtańsze jest, u mnie w mieście są 2 M.M i w obudwuch jest dużo dobrego i jak dla mnie dziwnie taniego towaru.

Ogólni nie !!

Sorry, że akurat ten cytat sobie przymykałam - bo równie dobrze mogłam każdy inny! :slight_smile:

To, co ma miejsce w wielkich sieciach handlowych - to nie jest nic innego jak tylko efekt marketingowy, bazujący głównie na tzw. efektach socjotechnicznych!

Nie widzę w tym nic nagannego, bo tym operuje marketing na cały świecie - a Panom copywriterom za rozpracowanie optymalnej kampanii płaci się krocie!

Jak się robi chwytliwy marketing?

Opracowuje się tzw. docelowy target i operuje się hasłami ukierunkowanymi dokładnie na tę grupę nabywców!

Jak się nie dac omamić?

Jeden z userów mądrze napisał (ale który, to nie przytoczę - bo odsłonkę topicu mam krótkawą) - nie ulegajmy pędowi, ale sprawdźmy czy przypadkiem tzw. konkurencja nie jest tańsza (i lepsza!)

Ot i cała recepta! 8)

Jak to zazwyczaj bywa, diabeł tkwi w szczegółach… :twisted:

Wszystko jest zależne też od tego, co kupujemy…

Sokowirówkę za 100 PLN mogłam poświęcić, (choć i tak mimo promocji, jest to firma przez duże F ) ale sprzętu o większych gabarytach (i przy tym też większej cenie) już nie mogę !!

Czyli kierujmy się również markowością… 8)

No i prastarą dewizą: “to co tanie, to drogie”!

Media Markt -nie dla idiotów

Osobiscie uwazam Media Markt za najlepsze zrodlo sprzetu AGD/Rtv.

Wczoraj zakupilem tam Gran Tusrimo 4 za naprawde niewielkie pieniadze (jak na ta gre).

W/g najlepszy sklep :smiley:

Pamiętam jak szukałem głośników do komputera…

Znalazłem je w Media Markt, kosztowały około 240 PLN

Postanowiłem się jednak wstrzymać i w drodze powrotnej wstąpiłem do małego sklepu komputerowego

Te same głośniki kupiłem tam za okolo 200 PLN

Nie ma reguły - zawsze trzeba sprawdzić ceny w kilku sklepach i dopiero później wybrać najtańszą ofertę