Media Player Classic+napisy

(Rafi) #1

Chciałbym aby w odtwarzaczu Media Player Classic wyświetlały się napisy.Jak to zrobić???

PS.Acha tylko bez zbędnych komentarzy typu: Przenieś się na AllPlayer :stuck_out_tongue:

(Kuz5) #2

Zmień format napisów na ssa.

(Rafi) #3

czyli jak mam napisy np. film.txt to mam zmienić na film.ssa ??

(Kuz5) #4

Zmień je najlepiej programem SubEdit-Player.

Odpalasz SubEdit i otwierasz same napisy nastepnie klikasz Napisy=>Konwertuj format napisów=>Ok=>Zaznaczasz format SSA.=>klikasz Ok nastepnie klikasz Plik=>Zapisz jako Sub Station Alpha (*.ssa)

Pamiętaj żeby film i napisy miały taką samą nazwe.

(Rafi) #5

oki zmieniłem format napisów.Ale jak je teraz otworzyć w programie Media Player Classic bo jak włanczam film(a napisy mam w tym samym folderze) to naposy się nie pojewiają.

(Kuz5) #6

Powinny same sie pokazać na to wychodzi że niepoprawnie zmieniłeś format napisów spróbuj jeszcze raz zmienić format i tak jak napisałem przy konwertowaniu napisy muszą mieć taką samą nazwe co film jeżeli ci znowu nie wyjdzie to prfześlij mi te napisy to ci je zrobie.

(Antikler) #7

Nie trzeba zmieniac formatu napisow, przy otwieraniu filmu wyswietla informacje co trzeba zrobic:

wchodzisz do "View/Options/Playback/Output i zaznaczasz dla DirectShow video VMR7 (renedrless) lub VMR9 (renderless) - w zaleznosci jakiego uzywasz DirectX 7 czy 9 - dla avi, mpg itd lub RealMedia video zaznaczasz DirectX7 lub DirectX9 - dla rmvb.

I to wszystko, po restarcie programu mozesz ogladac filmy z napisami w formacie .txt

(Stefe) #8

zacznij uzywac dodatkowego programu DivXG400... odtwarza napisy nawet w playerach, ktore nie maja takich mozliwosci. bardzo przydatne przy trybie teatralnym i ogladaniu filmow na TV, na kartach radeon.

(fiesta) #9

Testowałem go u siebie i owszem działa, tylko pytanie jak zmusić go do wyświetlania poskich znaków diakrytycznych zamiast "krzaczków" i czy ewentualnie można zmienić wielkość napisów ??

(Stefe) #10

ustawic odpowiednia opcje?

untitled18oy.png

(Rafi) #11

Może jakiś link do tego programu ???

(boczi) #12

http://www.canadiancontent.net/tech/dow ... XG400.html