Media Player ClassicHome Cinema - jak napisy pod EVR(Vista)?

Witam!

Swojego czasu za namową osobnika z forum bratu zainstalowałem Media Player Classic HomeCinema. Laptop dość mocny, 2 rdzenie, Radeon HD 2600… ale Vista :slight_smile: Filmy w wysokiej rozdzielczości bezczelnie się cięły. Zacząłem się zastanawiać nad zakupem CoreAVC ze wspomaganiem przez GPu ale raczej support dotyczy CUDA (choć plik HD Video na radku też chodził płynnie).

Wspomniany MPC HomeCinema jeśli ustawi się wyjście na EVR to zaprzęga do pracy GPU. Podobno. Ale chyba faktycznie tak jest bo film w wysokiej rozdzielczości przestał się rwać. Pięknie :slight_smile:

Tylko jak teraz włączyć możliwość renderowania napisów (TXT, SUB, itd) - niestety chyba nie można dodawać przy EVR zewnętrznych filtrów, a przy tym wyjściu napisy przestają się pojawiać.

Sam program polecam osobom z Vistą i nie tylko :wink: Osobiście używam VLC, SMplayer, Mplayer i MPC HomeCinema właśnie - i możliwe, że na dziś ten ostatni jest najlepszym wyborem (wspomaganie sprzętowe!), choć przyzwyczaiłem się już do skrótów mplayerowych :wink:

Zdecydowanie najlepsze są MPC:HC i SMPlayer (a tym ostatnim też da się włączyć CoreAVC).

W CoreAVC nawet bez cuda gpu na samym procesorze jest znaczny wzrost wydajności - oglądam na starym athlonie XP 3200+ filmy 720p i 1080i z dźwiękiem 5.1 i napisami ASS bez żadnej zrywki.

W MPC:HC bez żadnego CoreAVC idzie włączyć wspomaganie GPU dla h.264/AVC i VC-1! !!

DS Renderer na WMR 9 Rendless, zaznaczyć w transform filters DXVA - http://forum.purepc.pl/Oprogramowanie-f … 69449.html

http://mpc-hc.sourceforge.net/DXVASupport.html tu jest opisane jak to ustawić