Medion blokował bios-y na systemy open source?


(Init3) #1

Ciekawy wywiad z Richardem Stallmanem, na temat blokowania biosu we Francji przez firmę Medion. Ciekawe czy w Polsce jest takie zjawisko. Przypomina mi sie jak ktoś kiedyś pisał temat "Nie mogę zainstalować ZADNEGO linuksa".

Mieliscie takie przypadki? Jeśli tak to z jakich firm. sklepów?


(Clubbasse207) #2

może co innego ale ..

kiedyś słyszałem że jakaś firma ( nie pamiętam jaka) programowała swoje sprzęty by się "psuły" po jakimś tam czasie ... by poprostu zmusić do kupna nowego :?


(Init3) #3

Tak jest np. podobno z nieorginalnymi tuszami do niektórych drukarek :wink:


(Clubbasse207) #4

no z orginalnymi tez tak jest :stuck_out_tongue:

pewne modele kadrodżi mają chipa który umożliwia wydrukowanie iluś tam stron a potem blokada :stuck_out_tongue: podobno jest to w trosce o zawsze najwyższą jakość druku .

no ale to jest powszechnie wiadome a to o czym pisałem wyżej było tajemnicą firmy :stuck_out_tongue:


#5

Tak samo jest z bateriami do laptopów. Ładujesz określoną ilość razy, wszystko jest ok. bateria ładnie trzyma, aż naładujesz jeszcze raz i nagle okazuje się że trzeba kupić nową, bo na tej nie da się pracować (w niektórych serwisach resetują ten licznik i na takiej baterii można sobie później jeszcze sporo poracować)

Z tonerami do laserówek jest tak samo.


(Michal Kolatek) #6

Baterie mogą padać z innych przyczyn.

Medion, to firma słynąca z np wyjątkowo awaryjnych i mniej wydajnych Radeonów 9800 pro/xt, płyty tej firmy są robione przez Micro Star International (MSI), oznaczenie MD-(cyfry). Na allegro często są te płyty (pewnie sprowadzanie z demontowanych kompów z Niemiec).