[Meg@mind] ecconos #1: Core i5-7400 / Gigabyte B250M / GTX 1060 Windforce OC / HDD 2000 GB / Chieftec 700W / Silikon ;) - zestaw z największym potencjałem na przyszłość!

(Meg@mind) #1

Dobry zasilacz to podstawa solidnego komputera - od niego zależy stabilność i trwałość pozostałych podzespołów. Zasilacz Chieftec GPE-700S to sprawdzony producent, duży zapas mocy w razie modernizacji (pojedyncza linia 12V 630W), wszystkie wymagane zabezpieczenia oraz duża ilość wtyczek; przy 230V osiąga sprawność 85% Bronze (wersja 500W kosztuje niewiele mniej, a została znacznie zubożona np. pod względem złącz).

Płyta główna to również bardzo ważny element, dlatego wybór padł na bardziej zaawansowany model - Gigabyte GA-B250M-D3H - wyposażony m.in. w 4 gniazda pamięci, dużą ilość złącz (w tym DisplayPort i M.2), rozbudowane zarządzanie chłodzeniem komputera, a także ulepszoną sekcję audio i podwójny BIOS.

Procesor Core i5-7400 to jeden z najtańszych czterordzeniowców Kaby Lake Intela, kosztuje podobnie do i5 6400 poprzedniej generacji mimo wyższego taktowania (3GHz).

Karta graficzna Gigabyte GTX 1060 WindForce OC posiada wzmocnioną sekcję zasilania oraz ciche i wydajne chłodzenie oparte o wentylatory przeciwbieżne z systemem sterowania strumieniem powietrza.

Rolę pamięci masowej pełni HDD Toshiba P300 2TB - na SSD za taką cenę zmieściłyby się najwyżej 2-3 współczesne gry, zaś taka pojemność powinna na jakiś czas starczyć nawet użytkownikom z zacięciem do chomikowania. Oczywiście gorąco polecam dodanie z czasem SSD - gdy tylko ich ceny będą mniej oderwane od rzeczywistości.

Moduły pamięci GoodRAM IRDM DDR4 2x4GB, 2400MHz pracują w trybie dwukanałowym, posiadają radiatory i “zbudowane zostały z wyselekcjonowanych kości oraz 8-warstwowej płytki PCB”.

Obudowa I-BOX Force posiada okno, dwoma wentylatory, podświetlenie i dolne rozmieszczenie zasilacza.

W zestawie zatyczki z silikonu dla drugiej połówki, by można było poszaleć nocą :wink:

[Meg@mind] #2 i5-7400 / B250 / GTX 1050 Ti / 2x4GB / HDD 2TB / SSD 128GB MLC / Chieftec 700W
(kkabalero) #2

Wydaje mi się, że musisz jeszcze dać link do koszyka.

(krystian3w) #3

O ile sklep umożliwia upublicznienie w postaci “oferty”.

(Meg@mind) #4

W danym sklepie nie znalazłem takiej możliwości - mam zapisany plik .mht jako dowód :slight_smile:

(Jendra) #5

Uciekaj z tym grzejnikiem gdzie pieprz rośnie :sunny:

(Goldfinger) #6

Fajny zestaw, jednak nie do końca jestem przekonany, żeby cpu Intel Core i5 7400
oraz grafikę Gigabyte GeForce GTX 1060 montować w obudowie, która ma zasilacz
na górze. Efekt będzie taki, że podzespoły będą podgrzewać zasilacz Chieftec 450W.

Mogłeś się zmieścić w regulaminowych 3030 zł i wybrać obudowę z zasilaczem
montowanym na dole np. I-BOX FORCE 1811 za 95,64 zł.

(Meg@mind) #8

Dzięki, zgodnie z sugestią zmieniłem obudowę, zwłaszcza że poprzednia podrożała raptem o 50%

(Meg@mind) #9

Zapraszam do komentowania - wszelkie rzeczowe uwagi mile widziane.
Głosy też chętnie przygarnę - kolesiostwu i fikcyjnym kontom należy powiedzieć stanowcze nie :wink:

(Songokuu) #10

Bardzo fajny zestaw biorąc pod uwagę, że to tylko 3tys. zł też bym się skupił na zasilaczu i płycie głównej. No i wiadomo, że dla gracza CPU i GPU będą najważniejsze. RAM, moim zdaniem już nie będzie miał aż takiego wpływu na wydajność i wydawanie więcej na gejmingowe kości chyba mija się z celem skoro składamy wariant kompromisowy.

(DeathProof) #11

"Zestaw z największym potencjałem na przyszłość!"
Rzeczowe uwagi:

• “przyszłościowo” wygląda tylko zasilacz, tylko do czego użytkownik z ograniczonym budżetem wykorzysta później taką moc,
  • Core i5-7400 - 4 rdzenie nie są przyszłościowe, co prawda można zmienić go na i7 7700, ale to nadal są tylko 4 rdzenie (8 wątków), patrząc na ceny i7 3770, który po 5 latach kosztuje ponad 600 zł, niewiele osób zdecyduje się na wymianę,
  • GTX 1060 WindForce OC 3GB - tekstury na very high w Rise of The Tomb Raider potrafią “zjeść” 5,7 GB VRAM, ciekawe ile Star Citizen będzie wykorzystywał,
  • HDD Toshiba P300 2TB - uważam jednak, że lepiej kupić najpierw SSD (240-275GB), a potem dokupić HDD.

(Meg@mind) #12

Dzięki!
Jeżeli chodzi o pamięć - różnica z typowymi kośćmi to ok. 30 zł.((2x4GB), więc trudno by mi było sensownie zainwestować zaoszczędzoną kwotę :slight_smile:

(Meg@mind) #13

Oczywiście pisząc o potencjale miałem na uwadze dany pułap cenowy, a nie dążenie do absolutu :wink:
Karta podobnej klasy (zależało mi na kulturze pracy) z pamięcią 6 GB to już wydatek o ok. 300 zł większy, również przyzwoity SSD 240GB kosztuje znacznie więcej niż dany HDD 2TB.
Co do zasilacza - nie chodzi tylko o moc; ten model ma niezłe jak na tę klasę kondensatory Teapo. Są też duże szanse na to, że będzie mniej się grzał w porównaniu ze słabszym zasilaczem w tych samych warunkach, co powinno przełożyć się na większą żywotność.