Memory Testing w BIOSIE - kręci się w kołko

(Rwasowski) #1

Witam, z góry przepraszam jeśli taki problem był już opisywany, ale przeczytałem chyba 25 tematów w wyszukiwarce i nie znalazłem.

Problem wygląda tak: kiedy włączam kompa pojawia się wszystko po kolei tak jak powinno, tzn. oznaczenie BIOSU, potem typ procka

Main Processor: AMD Duron(TM) 600MHz (100x6.0)

zaś poniżej testowaniu ilości RAMu. Zawsze było to po prostu mignięcie i wyskakiwała liczba w kilobajtach (mam 192MB RAM).

Od jakieś miesiąca nie jest jednak tak szybko. Pół biedy, że zaczyna zliczać ilość RAMu od 0 do 196608K, ale po dojściu do ostateczej liczby nie zatrzymuje się i nie uruchamia dalszych procedur rozruchowych, lecz zaczyna liczyć od nowa i tak z 3-4 razy zanim wszystko normalnei poleci dalej. Moge to ominąć klikając na ESC, ale chyba nie o to chodzi, prawda :frowning:

Prosze o pomoc, bo jest to bardzo irytujące.

(Robloz) #2

Quick Power On Self Test/Quick Boot masz włączone w BIOS-ie?

(PaPuX) #3

Wydaje mi sie żę jest właczone na 100%.Niektóre płyty głuwne zliczają kilkakrotnie pamięci ram.

Poprostu wyłącz tą opcje w biosie

(Rwasowski) #4

Dzięki chłopaki - śmiga :smiley: Opcja była wy łączona

(Grzesiek1) #5

Chyba włączona a nie wyłączona

(Rwasowski) #6

hmm, ja miałem ustawione na Disabled, przestawiłem na Enabled i teraz jest OK.. to chyba była wyłączona, co? :stuck_out_tongue:

(El Presidento) #7

Disabled-Wyłączony (Nie upowazniony)

Enabled - Właczony ( Upoważniony).

Zapamiętaj i nie będzie problemu.

(Grzesiek1) #8

Pewnie i masz racje ale nie powinno tak być bo poprostu włączyłeś test pamięci a przecież chciałes je wyłaczyć bo nie chciałeś żeby sie właczało a ty je włączyłeś i działa ci szybciej.

No ale może i tak mniejsza z tym

A tak w ogóle to słyszałem żę niektóre płyty jak mają wyłączoną opcje szybkiego skanowania to włączają jakieś dokładne a niektórej jak mają wyłączoną tą opcje to w ogóle nie sprawdzają pamięci jak widac twoja chyba miała wyłączoną opcje szybkiego skanowania i włączyło sie te gruntowne ale nie jestem pewnien czytałem że tak jest ale czy to tak napewno prawda to nie wiem ale jak działa już ci oki to dobrze :lol:

(Robloz) #9

Quick Power On Self Test (POST), na mojej płycie głównej BIOS Award szybki test jest włączony (enabled) w przeciwnym wypadku, gdy przełącze na disabled przeprowadzane jest gruntowne sprawdzanie pamięci.