MemTest wykrywa błędy!

Witam,

Kupiłem we wtorek kompa:

ASUS P5GZ-MX

PENTIUM D 820 2x2,8 GHz

SEAgate 160GB

DDR2 1024MB GoodRam

GeForce 7300GZ 256 MB PALIT

Komputer bez zarzutów chodzil 2 dni, potem zaczął się sam restartować, wyskakiwały różne błędy. Pomyślałem że to może wina systemu albo jakiegoś wirusa więc sforamtowałem dysk i próbowałem zainstalować Windowsa ale takze wyskakiwały błędy (juz przy kopiowaniu plików). Zrobiłem test pamięci MemTestem (z płyty bootowanej) i już po kilku sekundach zaczęły wykakiwac errory (po 20 sec, jakies 2000 errorów!)

Moje pytanie: czy to wina pamięci (bo az dziwne zeby tyle błędów było) czy moze jakis ustawien, a moze jeszcze czegos innego? Prosze o pomoc.

Mialem to samo

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Nie bylem jeszcze w serwisie ale jedna kostka do wymiany, Ty widze jestes w gorszej sytuacji, bo masz jeden modul tak?

No niestety jeden modul… 1024mb na jednej kostce… dziwi mnie tylko to ze po 2 dniach uzytkowania, nowiutenka kostka padla :frowning: na szczescie jest na gwarancji to w pon pojade do serwisu…

a przypadkiem nie podkręciłeś za mocno ramu? jak kiedyś miałem lichej jakości kostki ramu to po podkręceniu wyskakiwały błędy…jak dałem ustawienia fabryczne wszystko wróciło do normy…

Jaki masz zasilacz?

Przeczytaj ten temat.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

PS.

Dziwnego kompa kupiłeś PD nie jest już produkowany, karta w wydajności słaba. Gotowiec ze sklepu?

wczoraj pod drzwiami znalazłem gazete z MM i idealnie taki sam komputer jest do kupienia za 1700 zl :smiley:

na gwarancje prosto do sklepu, trzeba się nauczyćże nie kupuje się gotowców a w szczególności w MM ; p

Komputer ze sklepu (nie z media marktu), czy gotowiec? czesci moglem sobie wybrac… ale nie o to w tym temacie chodzi, byc moze i przeplacilem za tego kompa, zle podzespoly wybralem… kompa nic a nic niepodkrecalem… dlatego zastanawie mnie ze po 2 dniach cos padlo (najprawdopodobniej pamiec), to mozliwe zeby pamiec po 2 dnaich padla?

tak, może nawet być fabrycznie uszkodzona. Zmieniałeś napięcie? Lub timingi? Zobacz czy timingi są ustawione tak jak zaleca producent.

Jaki wybrałeś zasilacz? Może badziewny lub za słaby.

Zasilacz 400 W (z obudową Tracer’a)

napięcia ani timingów nie zmieniałem, wszystko jest ustawione tak jak odebralem ze sklepu (przypomne ze przez 2 dni komp byl sprawny), z reszta nawet jak bym chcial zmienic to nie zmienie bo jestem w tych sprawach lekko zielony… :slight_smile:

Do zmiany, możliwe ze nie wyrabia i pamięć sypie błędami.

Zmień ten ‘‘zasilacz’’ na coś markowego, pentiumD dużo pobiera, np Forton BlueStorm, Be-Quiet, Seasonic z 500W. Ten nie wygeneruje 400W.