MemTest86+ sprawdzenie ramu

Przepraszam jeśli piszę w złym dziale. Jakim programem utowrzyć bootowalny pendrive z programem Memtest86+? Próbowałem za pomocą UltraISO bo to jedyny program przez który udało mi się zrobić bootowalny pendrive z programem Memtest86(Rufus pisze że obraz jest niewspierany). Jednak po odpaleniu pendrive z bios’u program ciągle wypisuje jakiś błąd.Mam jeszcze jedno pytanie, czy zwykła diagnostyka pamięci Windows nada się do sprawdzenia pamięci ram pod kątem błędów ?

Memtest86 - na USB.

http://www.memtest86.com/download.htm

Instrukcja:

Czy ten memtest86 różni się od memtest’a86+? Bo ja próbowałem z memtest86+.Pobierałem ze strony memtest.org

Jeszcze jedno pytanie. Czy po skończeniu pracy z programem memtest to żeby go usunąć z pendrive wystarczy format?

Hej,

To ten sam program. :slight_smile:

Tak.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

A z tym memtest’em to jest tak że muszę każdą kość osobno czy mogę dwie na raz?

Hej,

Najlepiej każdą osobno, bo będziesz od razu wiedział, która z nich jest ewentualnie uszkodzona.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Wszystkim dzięki za odpowiedź. Zaraz sprawdzę tego memtest’a.

MemTest86+ to miała być ulepszona wersja ale chyba umarła brak aktualizacji od 2013.

1 polubienie

Otóż sprawdziłem już pamięć ram. Teraz jak podłączam pendrive do laptopa to widzę po podłączeniu jakieś dwie w partycje: Dysk wymienny E: 48,7 Mb i Dysk wymienny G: 98,7. Pendrive miał ~8 gb. Jak mam przywrócić te ~8 gb?

edit:
Wystarczy pousuwać je w “Utwórz i sofrmatuj partycje dysku twardego” i utworzę jedną partycje ~8gb ?
bo nie wiem.

Hej,

Można na kilka sposobów - na przykład właśnie tak.

Pozdrawiam,
Dimatheus

2 polubienia

Tak możesz, to odpalić z diskparta by zrobić 1 partycje http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/bootowalny-pendrive-usb-z-windows-4163.html lub z zarządzania dyskami w Windows.

1 polubienie

Mam jeszcze jeden problem. Ponieważ za pomocą Menadżera dysku nie udało się usunąć jednej partycji skorzystałem z diskpart . Wpisałem: select disk 1, clean, create partition primary, i przy wpisaniu active wyskakuje błąd: The selected disk is not a fixed mbr disk. The ACTIVE command can only be used on fixed MBR disks. Mam pominąć wpisanie tej komendy?

Pomiń i zobacz czy pozwoli sformatować.

Sformatował i przypisał literę dysku. Dzięki za pomoc.