Menadżer plików - utworów na iPodzie

Posiadacze wiedzą jak to działa ale wytłumaczę dla innych: muzykę do iPoda ładujemy za pomocą iTunes. Utwory są zapisywane w iPodzie jako pliki o tym samym rozszerzeniu jak w rzeczywistości, jednak mają zawsze zmieniona nazwę. Ponadto iTunes modyfikuje ID3Tagi - dodaje jakieś informacje w polu komentarza. Znalezienie danego utworu wśród plików zapisanych w iPodzie to koszmar… Widzimy parę katalogów a w nich pełno plików o losowych nazwach (no powiedzmy że są losowe gdyż wyglądają np. tak “mn4kj2j3m54ju3.mp3”). Wiemy też, że iTunes zapisuje sobie bibliotekę utworów na dysku komputera w postaci pliku XML oraz ITL.

Poszukuję programu do zarządzania tymi plikami na iPodzie. No i przede wszystkim chodzi o to, żeby nie pokazywał obecnych tam nazw plików bo to nic nie daje, tylko operował na np. ID3Tagach, żebym widział wykonawcę, tytuł itd. Wymagane opcje to standardowy zestaw “Wytnij - Kopiuj - Wklej” no i jeśli “wklej” to przydałoby się też przeglądanie dysku :wink: Zresztą iPod zachowuje się jak dysk więc de facto program musiałby być menadżerem plików jednak w przypadku dysku iPoda - menadżerem czytającym ID3Tagi. Jak wspomniałem, jest biblioteka utworów, nawet w XMLu, więc korzystanie z niej jest chyba możliwe i łatwe.

Takie szczegółowe informacje podaje dla ewentualnych śmiałków pragnących stworzyć taki program, bo szukałem go bardzo długo i nic nie znalazłem… Jeśli jednak ktoś zaposiada chociaż nazwę takiego cuda to proszę ją podać :wink:

Najnowszy Winamp ma wtyckę obsługującą iPody, ale nie więcej nie wiem.

ehh… ja zawsze byłem przeciwny tym nowym wersjom WinAmpa :confused: Do niedawna siedziałem na wersji 2.85 gdy dostępna była już piątka :wink: Teraz mam co prawda 5.ileśtam ale nie ma tu nic o iPodach - ale dziekuję za informację, napewno to sprawdzę!