"Menadzer zadań został wyłaczony przez admina" bład?

Mam problem, jestem administratorem na swoim komputerze i gdy chce wejść do Menadżera zadań to wyskakuje mi komunikat:

“Menadżer zadań został wyłączony przez administratora” mogłby mi ktoś powiedzieć jak to naprawić i czemu tak się stało, nie przypominam sobie abym wyłaczał MZ w Windowsie. :?

Pewnie wirus zobacz czy edytor rejestru działa.

Tu masz linka i 4 metody usuwania tego problemu ja przd chwilą to zrobiłem i jest ok

http://windowsxp.mvps.org/Taskmanager_error.htm

chyba mam jakiegoś wirusa, bo sam nic nie przestawiałem. na koncie administratora nie mam uprawnień i nie mogę wejść do Menadżera zadań i rejestru:

CTRL+R -> komenda: “regedit.exe” wyskakuje komenda że opcja została zablokowana przez administratora sieci.

co proponujecie teraz zrobić, co radzicie? :slight_smile:

próbowałem z tej strony metody 3 i 4

W 3 metodzie utknąłem, ponieważ nie mogę wejść do rejestru.

Zakładaj temat w dziale bezpieczeństwo i:

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

nie chce mi się w to bawić, ale jak trzeba będzie to zrobię a jakieś inne sposoby na zrobienie tego, usunięcie problemu?

pinio150 - bez załączonych logów,o które byłeś proszony nikt Ci nie udzieli odpowiedzi.Tym bardziej,że objawy wskazywać mogą np. na działanie wirusa Sality ,który infekuje pliki wykonywalne.

dobra zrobiłem logi z otl, ciekawe co z tego wyjdzie, mam nadzieje ze w końcu ten wirus zostanie usunięty bo czuje się jak chłop wydziedziczony ze swojej ziemi, mogę na niej być ale nie mogę nią zarządzać, rządzić. :smiley:

Samo wykonanie logów nie usunie Twojego problemu.Musisz je przecież tutaj pokazać do analizy :wink:

Już je pokazał, ale założył do tego inny temat, który ja złowieszczo zgłosiłem do wyrzucenia z powodu niepotrzebnego rozbijania problemu na dwa tematy. :stuck_out_tongue:

Log się znajduje tutaj: http://wklej.to/TzWu/text

Diagnoza jest niestety taka, jakiej można się było spodziewać, czyli infekcja wirusem Sality:

Skorzystaj ze szczepionek tu zawartych: usuwanie-znanych-wirusow-sality-itp-t370365.html#p2400382

Następnie pokaż nowe logi z OTL, tym razem nie sam OTL.txt, lecz również Extras.txt.

a co ten wirus tak naprawdę robi, do czego go stworzono?

może jakieś linki skąd ten program mam wziąć ?

Infekuje pliki systemowe, pliki programów, archiwa różnego typu (RAR, ZIP) powodując ich uszkodzenie. Każdy tak zainfekowany plik musi zostać wyleczony lub usunięty.

Czytanie całego posta do końca się kłania…

Linki są na dole linkowanego poradnika: usuwanie-znanych-wirusow-sality-itp-t370365.html#p2400382

a może mi ktoś powiedzieć co dokładnie mam zrobić? krok po kroku?

Wyłączasz przywracanie systemu,ściągasz Dr.Web CureIt, skanujesz co da się wyleczyć leczysz co nie usuwasz i tak aż nic nie znajdzie,potem skan KVRT co znajdzie usuwasz, jeśli zaistnieje potrzeba robisz instalację nakładkową Windowsa. wszystko robisz zgodnie z tą instrukcją:

usuwanie-znanych-wirusow-sality-itp-t370365.html#p2400382

ale jak mogę przywrócić system, przywrócić punkt przywracania systemu, skoro takiego punktu nigdy nie robiłem? :slight_smile:

TY nie robiłeś takiego punktu-jeżeli jednak opcja “Przywracanie systemu” była włączona,taki punkt był tworzony przy jakichś poważniejszych mianach w systemie(instalacja/deinstalacja oprogramowania itp.)

wątpię nic takiego nie włączałem i na 99% mam to wyłączone, niech ktoś powie gdzie to sprawdzić to sprawdzę to. :wink:

Przecież wszystko masz opisane w Instrukcji usuwania zawartej w linku,który podawano Ci już trzy razy

usuwanie-znanych-wirusow-sality-itp-t370365.html#p2400382

Ty masz wyłączyć przywracanie systemu, a nie przywracać system:

  1. Wyłączyć przywracanie systemu na wszystkich dyskach:

-" Instrukcja XP: Prawoklik na Mój Komputer>>>>Właściwości>>Przywracanie systemu>> wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach.

  • Instrukcja VISTA: START>>>Panel Sterowania>>>System>>>Ochrona Systemu>>>Kontynuuj>>>w polu “Dostępne dyski” usuń zaznaczenia z okienek przy tych dyskach>>>Zastosuj>>>OK."

Tu masz inny poradnik jak ten jest nie jasny:

http://helpc.eu/usuwanie-wirusa-sality-t1950.html

kurde, jakie zbicie, ile jest tego usuwania, jeżeli chciałbym wszystko po kolei to bym chyba wieczność stracił. tylko raz włożyłem do swojego komputera pendrivera który był używany w szkole i proszę same szkody. ;/ przypuszczam, że format to w moim przypadku jedyne rozsądne wyjście, a nie da się jak w przypadku innych infekcji, np logi z combofixa, zaznaczyć coś odznaczyć… i po restarcie będzie wszystko ok? :wink: