Menadżer zadań został zablokowany przez administratora?O_o

(Hokuspokus89) #1

Taki komunikat wywala mi jak wcisnę ctrl+alt+del. Wiem, że niektóre trojany mają możliwość zablokowania menadżera ale robiłem loga w hijackthis i skanowałem kompa ad-aware więc nic nie powinienem mieć na kompie teoretycznie. Może mi ktoś powiedzieć gdzie mogę włączyć menadżera albo co może być przyczyną tego, że nie mogę go włączyć?

(aju) #2

Przyczyną jest zablokowanie menedżera przez admina.

Skontaktuj się z nim. ;]

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 380#435380

(M Kupczynas) #3

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... mened%BFer

(Hokuspokus89) #4

No co ty?

Wielkie dzięki za pomoc i przepraszam za nie użycie szukajki nie spodziewałem się, że taki temat może być jeszcze raz sory :frowning:

Btw możecie mi jeszcze powiedzieć jaka mogła być przyczyna tego, że menadżer sam(?) mi się zablokował? Nie instalowałem ostatnio żadnych programów nie ściągałem żadnego syfu etc nie bawiłem się rejestrem i nie zmieniałem nic w ustawieniach windowsa.

(Micromac) #5

No jak to w jaki sposób ? Przez wirusy i robale. Trzeba też łatac dziury w Windowsie XP i programach czyli pobierać najnowsze poprawki, aktualizować sygnatury wirusów. Uważać na komunikatory, pocztę , p2p, strony www itd

Nie zawsze program antywirusowy jest w stanie wykryc szkodniki. Aby się zabezpieczyc nalezy surfować z kontem z ograniczeniami wtedy na tym koncie wirusy nie beda w stanie nic zmienic w systemie.

(aju) #6

Jeszcze innym powodem o którym pisze el presidento (link wyżej) jest użycie niektórych programów (np. tweakxp) który automatycznie blokuje menedżera zadań.

Robaki i wirsy też są porządkiem dziennym w takich sprawach.

Dodatkowo ktoś może to zrobić przez przypadek lub specjalnie

(czyt. drugi użytkowników zna się na kompie i blokuje lub się nie zna a też blokuje) ;]

(Micromac) #7

Jeżeli coś przez przypadek to przez angielsko-języczne programy typu tweakery. Większość użytkowników nie rozumieją opcji i zaznaczają je nie wiedząc do czego to służy.