Menedżer motywów i coś jeszcze

(Mordor99) #1

Witam. Jestem nowym użytkownikiem na tym forum (Linux też mam od niedawna ). Mam dwa pytania:

1) chciałem usunąć część motywów standardowo unstalowanych w systemie Mandriva 2006. Zaznaczam motyw, następnie usuń, na pytanie czy usunąć daje tak i... nie usuwa się. Próbowałem również z konta root. Bez rezultatu.

2) czy da się (a jeśli tak, to jak) umieścić na pulpicie monitor informujący o zużyciu zasobów systemowych, obciążeniu sieci itd.

(Mztswk) #2

Domyślam się, że Twój menedżer okien to KDE?

Superkaramba

(Mordor99) #3

Wie ktoś może, gdzie są instalowane theme do Superkaramby? Ściągnąłem dwie, ściągnąłem dwa pliki, które okazały się czymś innym niż oczekiwałem. Gdy otworze okno Superkaramby to mam je na liście i nie wiem jak je usunąć (nie mają napisu unnistall).

(Centrumopowiastek) #4

Pliki w środowisku KDE usuwamy poprzez kliknięcie PPM i wybranie opcji “Usuń” :wink:

(Mordor99) #5

Chodzi mi o to, czy ktoś wie, gdzie są te pliki ściągane, gdyż chcę je usunąć. Nie da się w oknie Superkaramby kliknąć PPM 8)

(Centrumopowiastek) #6

A szukałeś w katalogach Superkaramby? :wink:

(Mordor99) #7

Tak. Usunąłem Superkarambe, następnie katalog /.superkaramba w katalogu domowym i po ponownym zainstalowaniu ten nie chciany motyw nadal tam był. Zupełnie jakbym niczego nie usuwał.

locate -u

locate superkaramba i szukaj.

(Mordor99) #9

Dzięki Areh i sorry za zawracanie głowy. Nie znałem tej komendy :smiley:

(Czarno to widzę...) #10
~/.kde/share/apps/superkaramba

Nie wiem jak tam u Ciebie z RAM-em, ale dużo lżejszy od Superkaramby jest conky.