Menedżer motywów i coś jeszcze

Witam. Jestem nowym użytkownikiem na tym forum (Linux też mam od niedawna ). Mam dwa pytania:

  1. chciałem usunąć część motywów standardowo unstalowanych w systemie Mandriva 2006. Zaznaczam motyw, następnie usuń, na pytanie czy usunąć daje tak i… nie usuwa się. Próbowałem również z konta root. Bez rezultatu.

  2. czy da się (a jeśli tak, to jak) umieścić na pulpicie monitor informujący o zużyciu zasobów systemowych, obciążeniu sieci itd.

Domyślam się, że Twój menedżer okien to KDE?

Superkaramba

Wie ktoś może, gdzie są instalowane theme do Superkaramby? Ściągnąłem dwie, ściągnąłem dwa pliki, które okazały się czymś innym niż oczekiwałem. Gdy otworze okno Superkaramby to mam je na liście i nie wiem jak je usunąć (nie mają napisu unnistall).

Pliki w środowisku KDE usuwamy poprzez kliknięcie PPM i wybranie opcji “Usuń” :wink:

Chodzi mi o to, czy ktoś wie, gdzie są te pliki ściągane, gdyż chcę je usunąć. Nie da się w oknie Superkaramby kliknąć PPM 8)

A szukałeś w katalogach Superkaramby? :wink:

Tak. Usunąłem Superkarambe, następnie katalog /.superkaramba w katalogu domowym i po ponownym zainstalowaniu ten nie chciany motyw nadal tam był. Zupełnie jakbym niczego nie usuwał.

locate -u

locate superkaramba i szukaj.

Dzięki Areh i sorry za zawracanie głowy. Nie znałem tej komendy :smiley:

~/.kde/share/apps/superkaramba

Nie wiem jak tam u Ciebie z RAM-em, ale dużo lżejszy od Superkaramby jest conky.