Menedżer urządzeń - o jakie urządzenie chodzi?

Niedawno w menedżerze urządzeń zauważyłem wpis: AQRZ1DZI IDE Controller. Typ urządzenia: Kontrolery magazynu, Producent: Nieznany, Lokalizacja: na Rozszerzona magistrala we/wy; Stan urządzenia: “System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)”; Dostawca sterownika: Nieznany; Data sterownika: Niedostępny; Wersja sterownika: Niedostępny; Podpis cyfrowy: Nie podpisane cyfrowo. Szczegóły sterownika: “żadne pliki sterowników nie są wymagane dla tego urządzenia albo pliki te nie zostały załadowane”. Ustawienia zasobu: “To urządzenie nie używa żadnych zasobów, ponieważ wystąpił w nim problem”.

Aktualizacja sterownika nic nie daje (sytem nie znajduje ich ani w sieci, ani na płycie); brak opcji “przywróć sterownik”. Nie zauważyłem, by w związku z niedziałaniem tego urządzenia wystąpiły jakiekolwiek inne problemy w komputerze. Google wogóle nie wyszukuje frazy “AQRZ1DZI IDE Controller”, Bing też nie :wink:

Pytanie: co to może być za urządzonko? (mój sprzęt: laptop Asus F5R Series, system: Vista Home Basic).