Menedżer zadań-duże obciążenie procesora

Nie wiem czemu tak procesor był obciążony sokoro miałem włączony tylko google chrome i oglądałem filmiki na YouTube. 4syb5u.png

Mam ten sam problem z przycinającymi grami. Tak się dzieje jedynie gdy gram w bardziej wymagające gry dla procesora. Wtedy temperatura dochodzi do 60 stopni, procesor przestawia się do 800MHz i w ten sposób u mnie tnie. Jak procesor się schłodzi się to wraca do normy. Radzę tobie ściągnąć program, który będzie obciążał procesor w 100% (http://www.programosy.pl/program,prime95.html). Użyj także Core Temp (chyba nadal go jeszcze posiadasz?) Wlącz Prime95 (jak nie wiesz jak to masz YouTube lub Google) oraz Core Temp. Uważaj aby nie przegrać procesora (po osiągnięciu 65 stopni przestań). W trakcie testu patrz uważnie czy przypadkiem procesor nie przestawia się samoczynnie do niższych wartości.

Za bardzo się nie oriętuję w tym programie i się boje żeby czegoś nie schrzanić :frowning: Gdy coś kliknąłem to temperatura skoczyła nagle do 70 stopni C :o

Jak nie chcesz kombinować to tego nie rób. A jeśli można wiedzieć to jaka była temperatura przed tym “kliknięciem”.

70 stopni to już jednak dużo. Rozumiem że laptop jest regularnie czyszczony w środku (choćby sprężonym powietrzem)?

Tak jak za bardzo nie obciążam procesora to temperatura nie przekracza 55 *C. Czyszczę go ale chyba jutro pójdę to znów zrobić bo trochę brudu mogło się nazbierać. Ale ja i tak podejrzewam że mam to samo co ty. A ty znalazłeś na to rozwiązanie? Żeby komputer się tak nie przycinał gdy pochodzi trochę czasu?

55 stopni to troszke za dużo jak nie nie robisz. Na moim laptopie temperatura jak nic nie robi wynosi 45 stopni. Obecnie na moim komputerze (nie laptopie) kiedy nic nie robię mam 40 stopni. Możliwe także że nie masz pasty termoizolacyjnej nałożonej na procesor i dlatego się grzeje.

W moim wypadku wymiana chłodzenia (już druga w tym roku) by pomogła.

PS: Sprawdź czy nie masz przypadkiem zmienionych ustawień zasilania: Na pulpicie -> Prawy Przycisk Myszy (PPM) -> Personalizuj -> Wygaszacz Ekranu -> Zmień Ustawienia Zasilania -> I napisz jaki masz plan zasilania

Miałem na wysoka wydajność ale zmieniłem na zrównoważony.

I trzymaj zróżnicowany. Jak zmieniam na wysoką wydajność to temperatura sięga 50 stopni gdy nic nie robię. Jeśli coś się będzie działo to wiadomo odpisuj.

Zobaczymy czy będzie wszystko ok. Jeszcze do tej sprawy gdy gry zaczynają się przycinać gdy komputer chodzi dłuższy czas to nie ma na to rozwiązania?