Menedżer zadań i inne problemy

Witam. Oto jak wygląda mój menadżer zadań. Czemu niektóre wpisy się powtarzają?! Zauważyłem to od dziś… dziś się te wszystkie problemy zaczęły ;((

http://www.iv.pl/viewer.php?file=16285219171417085857.png

Kolejna sprawa. Podczas gdy uruchamia mi się komputer, jak już widać pulpit, pasek zadań wyskakuje mi okienko i ma tytuł mIRC32 i zaraz znika to trwa kilka sekund. I jeszcze mi zaczęło mi myszkę zacinać, nie ruszając też myszką wskaźnik lata po całym ekranie.;( O i jeszcze użycie procesora wzrosło ;/ Haker?

Edit:

I jeszcze mi mignęły bezpodstawnie diody num caps i scroll… migają co jakiś czas…

nie no ta myszka… nic nie da sie robić. mysz jest sprawna a dzieją się takie rzeczy,.

Liczę na Was jesteście dobrzy INFORMATYCY!!

Najprawdopodobniej masz zainfekowany system, zrób log za pomocą OTL i poproś o sprawdzenie …

Teraz mogę Ci tylko polecić abyś powyłączał zbędne usługi z Autostartu

reader_s.exe - proces wirusa. O ile dobrze kojarzę - VIRUT.

Na tym zdjęciu nie widzę takiego procesu. No i nie zawsze jego obecność jednoznacznie sugeruje Viruta w systemie.

Chyba format mi pozostał…

Wpierw pokaż log OTL o którym wspomniał kliszka , by ocenić sytuację w systemie.

Robisz go wg instrukcji:

Przestawiasz w nim Processes i Modules na All, Extra Registry na Use Safelist oraz wklejasz w dolne białe okienko Custom Scans/Fixes :

Klikasz Run Scan.

Pokazujesz dwa wynikowe logi OTL.txt + Extras.txt

Zawartość logów wklejasz na wklej.org, wklej.to lub nopaste.pl, a w poście dajesz link.

D@rius , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Lokalizacja: C: \ WINDOWS \ system32 \ reader_s.exe

Nie jest to sytuacja tragiczna, nie ma powodu, żeby robić format systemu. Każdy skaner online usuwa tego backdoora z systemu. Jestem pewny, że mks go wykrywa.

Dodane 31.03.2010 (Śr) 21:31

i do tego tego syfu starczy skan Hijackthis i tyle. A co do reszty to się nie wypowiadam.

Dodane 31.03.2010 (Śr) 21:34

I własnie na necie znalazłem, że on podmienia pliki ndis.sys także jest spec jest na tym forum to Ci pomoże, jestem przekonany…(deFco)

hubcio443 - gdzie Ty to wypatrzyłeś?

Przecież w menadżerze zadań jest proces: reader_sl.exe ,który należy do Adobe Reader

http://translate.google.pl/translate?u= … =&ie=UTF-8

@hubcio443

HJT daje logi z których nie ma żadnego pożytku, są krótkie i nie nadają się do usuwania infekcji :? .

Skanery online stosuje się prewencyjnie tylko po to aby dowiedzieć się czy na 100% nie ma żadnych infekcji .

@D@rius

Wykonaj to co napisał deFco247

sory moje niedopatrzenie. jest tam literka ,l, także sorki za pomyłkę, rzeczywiście jest to proces adobe redaera.

Zrobiłem format i mam nadal te same problemy ;(

A kolego masz antywirusa jakiegoś? I rozumiem, że format zrobiłeś całego dysku, wszystkich partycji???

Format partycji tam gdzie system… innych partycji na pewno nie sformatuję iż mam tam ważne rzeczy… po formacie menadżer wygląda tak…

http://iv.pl/images/16656502634923942667.png

Czy jest mi ktoś w stanie pomóc?

Zrobiłem skan partycji i żadnego wirusa nie wykryło…

Wydaje mi się ,ze … przesadzasz… zobacz jak wygląda mój Menadżer Zadań screenshot009y.th.jpg

a pracuje się dobrze i nie odczuwam aby system był nadmiernie obciążony …

A nadal są te problemy z kompem? nawet po formacie? Biję o zakład, że na partycjach (na których masz ważne dane, to są wirusy) A masz legalnego windowsa? ?.