Menedżer zadań nie działa


(Kolega48) #1

Witam.

Ostatnio mój komputer dziwnie się zachowuje. Gdy wciskam ctrl+shift+esc lub próbuje uruchomić menedżera zadań innym sposobem pojawia mi się okienko menedżera w wersji uproszczonej (tylko uruchomione programy), gdy klikam więcej szczegółów na chwilę pojawia mi się okienko ze szczegółami (te z wieloma zakładkami) po czym za chwilę znika.

Udało mi się zatrzymać je na chwilę, trzymając cały czas ctrl+shift+esc. Dopóki je trzymam szczegółowy menedżer się wyświetla, lecz nie aktualizuje podawanych informacji. Gdy puszczam kombinację klawiszy, informacje się aktualizują, widzę je chwilkę, po czym menedżer samoczynnie się zamyka. Niepokoi mnie fakt, że przy standardowym użytkowaniu mam ok. 70 procesów, a teraz w okienku menedżera chwilę po puszczeniu klawiszy widzę ponad 300-400 procesów i użycie procesora 100%. Sam zresztą zauważyłem, że bateria pada mi bardzo szybko, a wentylator włącza się bardzo często przy minimalnym obciążeniu. Jestem pewien, że to jakiś wirus. Prawdopodobnie przez moje zaniedbanie wkradł mi się z internetu (pierwszą czynnością po zainstalowaniu Windows 8 Pro x64 nie była instalacja antywirusa, bo przez problemy ze sterownikami wyleciało mi to z głowy)…

Czytałem już podobne tematy. Proszę serdecznie o pomoc.

LOGI z mojego komputera wykonane wg. instrukcji z forum:

OTL: http://www.wklej.org/id/877491/

Extras: http://www.wklej.org/id/877493/

Dodam, że wszystkie partycje mam zaszyfrowane BitLocker’em, więc przed skanowaniem OTL je odblokowałem. System Windows 8 Professional x64.

Jeszcze pytanko, czy wirus mógł przenieść się na nośniki zewnętrzne (pendrive’y, karty pamięci, dyski USB)?

Pozdrawiam,

Maciej