Menu bootowalne

witam.

Sytuacja wygląda tak :

mam dwa dyski, na pierwszym jest windows 98©, którego z pewnych powodów nie mogę usunąć, a na drugim jest windows xp(d).

I teraz pytanie - co wpisać w pliku config.sys oraz autoexec.bat (windowsa 98 ) żeby mieć możliwość uruchomić windows xp? menu bootowalne się pojawia i mam do wyboru win98 i jakiś program dosowy, chciałbym dodać do tego wyboru winxp. Proszę o pomoc. Z góry dzięki.

A nie wystarczy reinstalacja bootloadera z xp do mbr?

socket4 , w jakiej kolejności instalowałeś systemy? Musiał byś wyedtytować pliki boot.ini, z XP i w nim dodać ścieżkę do Windowsa 98.

Komputer działał na windows 98, ale na potrzebę pewnego programu musiałem dołożyć dysk z windows xp.

socket4 , a Windows XP, instalowałeś na swoim komputerze? Możesz jeszcze wyedtytować pliki boot.ini z Windows 98, skoro piszesz że masz do wybrou 98 i coś DOS’owego.

coś przekombinowałem po zabawie pewnym programem do bootowania nie uruchamia się windows 98 - jestem skończony :frowning:

socket4 , napraw sektor rozruchowy Windows XP, z konsoli odzyskiwania uruchomisz Windows XP, i będziesz mógł, dodać Windows 98 do menu wyboru systemu operacyjnego.

z tym win 98 to jakaś lipa jest, wszystkie foldery zamiast nazw mają “krzaki” i jest zabroniony dostęp z poziomu winxp a jak przełączę ten dysk z win 98 na master to windows się nie ładuje, nie wiem już co z tym robić

socket4 , pokazują się jakieś błędy? Tryb awaryjny działa?

tryb awaryjny na win98 nie działa, na winxp działa ale też widzi “krzaki”

Złączono Posta : 21.08.2007 (Wto) 12:35

spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim ? wygląda na to jakby ta partycja została w pewien sposób zakodowana. Dysk jest sprawny, druga parytcja działa bez zarzutu.