Menu kontekstowe PPM

  1. Gdy klikam prawym klawiszem myszy np: na pulpicie to rozwija mi sie lista, z której wybieram zakładke nowy, gdzie znajduje sie kilka opcji do wyboru. Lecz chciałbym wywalić z tejże listy następujące opcje: nowy skrót, nowy obraz - mapa bitowa. Czy jest możliwość tego wyrzucenia, bo mi sie wydaje że nie, ale chciałem sie upewnić :lol:

  2. Gdy kliknie sie na jakąś aplikacje, folder, ikonke to mam do wyboru opcje jak np: Spakuj win-rarem i wyślij mailem itd. Tak jak w 1 pytaniu opcje te mi sie nie podobają :stuck_out_tongue: i chciałbym je wyrzucić, tylko niewiem jak to sie robi i czy to jest wogóle możliwe :?

  3. Zdeinstalowałem SeriusSama ale wciąż gdy klikam prawym klawiszem myszy np: na pulpicie i wybieram zakładke nowy to widze taką opcję: Serios Edition dokument. Da sie to jakoś wywalić? Bo mi sie wydaje, że to siedzi w rejestrach :cry:

Z góry dziękuję za pomoc :smiley:

oczywiście na przykład programem TweakUI XP (templates :slight_smile: )

można jeszcze jakoś przez rejestr ( TweakUI XP właśnie tam to zmienia)

to także w rejestrze jakoś się zmienia

Zainstalowałem TweakUI XP tylko, że nie wiem gdzie. Tzn. nie miałem możliwości wyboru instalacji w wybranej przeze mnie lokalizacji i program zainstalował się tylko nie wiem gdzie :oops: DUCH może Ty wiesz :smiley: :stuck_out_tongue:


OK znalazłem tylko, czegoś nie kumam z tym programem. Zainstalowałem go, i wszedłem do folderu gdzie on sie zainstalował. Lecz w tym folderze jest instalka, która modyfikuje instalke? :x Nie kumam tego proxa :roll:–


Połączono

Asterisk

Zapewne ściągnąłeś ten plik i był on w postaci archiwum samowypakowującego się. Prawdopodobnie teraz musisz go zainstalować.

a może tylko rozpakowałeś(są pakiety instalacyjne które rozpakowują właściwego Setup-a)

Ale w tych instalkach nie ma opcji instaluj jest tylko usuń i modyfikuj :frowning:

Cycus TweakUI XP instaluje się do katalogu:

C:\Windows\System32 :slight_smile:

opcja do edycji menu kontekstowego to templates :slight_smile:

PS. jakiego ty wogóle masz Windowsa :-k

Ok, dzięki a wiesz może gdzie znajduje sie, (jeśli wogóle jest coś takiego) opcja w tym programie dotycząca pytania numer dwa :wink: :slight_smile:

nie, w TweakUI XP nie ma możliwości zmiany tego - a ja nie wiem jak się to robi :slight_smile:

poszukaj na googlach :wink:

Witam,

Poczytaj, szczególnie ostatni link:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=15763

Ok, już udało mi sie wyłączyć zbędne usługi w menu kontekstowym, dziekuję Wszystkim za pomoc, pozdrawiam :smiley: