Menu wybory systemu przy jednym systemie

Mam następujący problem. Mam XP PRO. Miałem Vistę RC1 z oryginalnym kluczem. Zainstalowałem na oddzielnej partycji (E). Po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że nie będę potrzebował Visty, bo wolno chodziła itd., i z poziomu WIN XP PRO usunąłem partycję [E]. Przy uruchamianiu komputera dalej mam ekran wyboru systemu: XP i Visty. Tylko Visty nie ma i nie da się jej uruchomić. Gdy próbuję ją uruchomić pojawiają się błędy. Co zrobić, żeby nie było tego ekranu wyboru? Może jeszcze raz zainstalować ten system i tym razem sformatować dysk [E]?

Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję :slight_smile:

masz we właściwościach dysku opcje formatowania> kusi aby kliknąć się !!

tyle że ja usunąłem partycję, na której była Vista… a ekran wyboru pozostał… jak go wyłączyć?

Wystartuj kompa z płytą xpeka, wybierz opcje napraw, wpisz fixmbr :]

zaraz sprawdzę :slight_smile:

moim sposobem jest całkowity format dysku ale szkoda czasu,

musisz poszukać w google

albo poczekaj aż inni użytkownicy coś napiszą

[michplu]: ten sposób nie działa… dalej mam bootmenu… gdy tylko załadowała się konsola zapytał mnie, na którym systemie chcę wykonywać operacje i dał do wyboru tylko jeden (C:\WINDOWS). No to ja wybrałem ten system, wpisałem fixmbr, później T i jest to samo…

o ile mnie pamieć nie myli(choc może mylic ;D) można to usunąć programem style xp wchodząc w opcje botowanie masz boot wait i jest wpisane 30 sekund daj 0 i to wszytko :smiley: będzie startował xpek i nie będzie menu wyboru

a … zobacz

start / panel sterowania / system / zaawansowane / uruchamianie i odzyskiwanie - ustawienia

i tam w “domyślny system operacyjny” masz pokazane systemy klikni edytuj i usuń wpis o niepotrzebnym systemie …

Wklej zawartość pliku boot.ini > ukryty, bezpośrednio na partycji z XP :slight_smile:

start-> uruchom-> msconfig

Potem wchodzisz w zakładkę boo.ini i tam klikasz sprawdz wszystkie ścieżki rozruchu powinno pomuc

skończyło się na formacie :smiley: i tak to było potrzebne :slight_smile:

ale dzieki wielkie :slight_smile:

pozdrawiam