Metaliczne dźwięki z jednoczesnym skokiem zużycia procesora

Witam, od pewnego czasu zacząłem mieć problemy z dźwiękiem - niezależnie czy na słuchawkach, głośnikach, czy bez. Co jakiś czas (czasem nawet z 5 razy na minutę) podczas słuchania muzyki lub oglądania filmów pojawia się metaliczny dźwięk, trwający różnie - od ułamków sekundy do nawet kilku sekund. Zauważyłem, że podczas tych ścięć zużycie procesora wzrasta do 100%, a potem spowrotem opada. Wszystkie sterowniki są aktualne.

Mój laptop to SAMSUNG R540, karta dźwiękowa Realtek HD Audio, temperatury w normie.

Podaj SMART dysku, i zrób error scan programem HD tune.

Hej,

:arrow: Sprawdź jaki proces wykorzystuje tak mocno czas procesora - możesz to zrobić przy pomocy menadżera zadań.

:arrow: Sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowane?

Pozdrawiam,

Dimatheus

SMART dysku:

http://wklej.org/id/1010788/

Skan error z HD Tune’a - wszystko na zielono.

Sterowniki do chipsetu - zainstalowane.

Do do zużycia procesora - coś niecoś popatrzyłem i zauważyłem, że przed każdym większym ‘ścięciem’ do dużego użycia CPU podskakuje proces audiodg.exe. Następnie opada do minimalnych wartości. Natomiast zdarzają się również ścięcia takie na ułamek sekundy, które nie powodują widocznego podskoku użycia procesora.

Pozdrawiam

Podaj SMART z HD Tune (zakładka Health)

Niestety na HD Tune w zakładce Health nic mi się nie wyświetla, wrzuciłem więc skan z programu HDDScan.

Pobierz CrystalDiskInfo wypakuj i uruchom (zmień ustawienia, Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), pokaż screena z programu (wszystkie parametry).

Screen:

http://imageshack.us/photo/my-images/62/swds.png/

Teraz widzę, że również proces ‘System’ osiąga ogromna zużycia. Plus te wszystkie ścięcia są coraz dłuższe.

EDIT: Heh, dzisiaj się trochę skomplikowało - teraz już jest non stop zużycie procesora 100% (proces System). Co za tym idzie - wszystko działa strasznie wolno, o wyżej wspominanym dźwięku już nie wspominając. Laptop pracuje również bardzo głośno.

Hej,

Dysk generalnie w dobrej kondycji. :slight_smile:

W takiej sytuacji najbardziej prawdopodobne jest zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem. Na początek ściągnij więc, zainstaluj i przeskanuj system programem Malwarebytes Anti-Malware. Wszystko co znajdzie, możesz usunąć. Wklej logi z operacji skanowania i usuwania zagrożeń.

Dodatkowo wykonaj skan programem OTL - instrukcję znajdziesz w temacie Analiza i dezynfekcja - zestaw narzędzi nieingerencyjnych.

Gdy procesor cały czas jest obciążony, jego temperatura wzrasta, a co za tym idzie chłodzenie musi pracować na pełnych obrotach.

Pozdrawiam,

Dimatheus