Mhz czy Ghz?

(Kaspers) #1

moj komputer

Typ procesora Intel Celeron-A, 400 MHz (6 x 67)

Pamięć fizyczna 151 MB (SDRAM)

Nazwa płyty głównej Procomp BS61M-A® (2 ISA, 3 PCI, 3 DIMM, Audio, Video)

Karta wideo SiS 620 (8 MB)

Karta dźwiękowa ESS Technology ES1938/ES1941/ES1946 Solo-1(E) AudioDrive

Wiem ze to nic nadzwyczajnego sciagam nim tylko muze i smerfuje po necie ale chce ogladac filmy chce kupic kompa z alegro jakiegos della czy juz przy 800 MGz w zwysz bede mogl ogladac filmy, polecie cos przy okazji z allego?

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 5:12

aaa chce wydac na kompa tak do 400zl

(hevet) #2

chyba 800MHz

(Grzegorz Ch) #3

przy 800MHz będziesz mógł, ale swoją drogą, to i na 400MHz można już oglądać filmy. jeśli u ciebie jest z tym problem, to powodem może być wąskie gardo w postaci karty graficznej. Mógłbyś wymienić jeszcze kartę gfx, nawet na jakiego GeFerce.

(Konrad Thereds) #4

Miałem idenyczną kartę graficzną :smiley: Zabytek ja miałęm 500Mhz i u mnie filmy nie śmigały :confused: ale to chyba przez tą karte bo raz dźwięk był a obrazu nie było i na odwrót… :smiley: WIęc kup geforca 2 i procka 1 Ghz i będzie śmigało ;]

(Biuro) #5

na kompie 333 MHz też możesz oglądać filmy

(Andand22) #6

Co za bzdura. Filmy można ogladać na 2MB starociach, wydajność wspomagania 2D od tego czasu nie zwiększyła się prawie wcale (w odróżnieniu od 3D). Karta graf. wpływać może na jakość obrazu - od lat wiadomo że ATI ma lepsze przetworniki obrazu od Nvidii.

Jeśli na starym kompie masz problem z filmami spróbuj Media Player Classic albo MPUI (MPlayer)

(kwasna pikla) #7

jeśli chodzi o divX to na tym sprzęcie powinny działać, chociaż będą mogły zdarzać się przycięcia

btw: sam kiedyś oglądałem filmy na P2 233 mhz 32MB ram i s3 virge 4MB :] z doświadczenia moge powiedzieć że te mniej skompresowane (na 2 lub więcej CD) chodziły znacznie lepiej - płynniej

(Kaspers) #8

moze polecie mi jakias katre graficzna z allegro?

(Rastko1) #9

W tego kompa nie warto nic dokładać bo stego co widze płyta główna nie ma nawet AGP czyli nic ciekawego się już nie kupi weź lepiej zbieraj na nowego kompa :wink:

(Draakus) #10

powiedz skąd Ty się kosmito wziąłeś bo widzę że to twój pierwszy post.

Takie bzdury zachowaj dla siebie. Karty graficzne oprócz wyświetlania grafiki 2D/3D wspomagają również procesor w dekodowaniu różnych formatów video kiedyś np. MPEG-2 teraz również WMV, h.264 itd. Ostanio Nvidia (pure video2) i AMD (słynne już UVD) wprowadziły do swoich kart możliwość przejęcia niemal w 100% obciążeń związanych z odtwarzaniem HD- dotychczas nawet 4 rdzeniowy procesor przy odtwarzaniu HD był obciążony niemal całkowicie ale mając np. GF 8500GT obciążenie to bardzo maleje.

(Kaspers) #11

mam jescze bardzo istotne pytanko czy przy takim komputerze jakiego posiadam moglbym kupic na jakiegos sound blastera 128 i zestaw 5.1 i czy bedzie dobrze gralo???

(Kosmate) #12

Ja mam jeszcze w domu starego celerona 466MHz + 32mb grafy i się tnie…

(Kaspers) #13

mam jescze bardzo istotne pytanko czy przy takim komputerze jakiego posiadam moglbym kupic na jakiegos sound blastera 128 i zestaw 5.1 i czy bedzie dobrze gralo?

(system) #14

Najlepiej, to wymień tego kompa na lepszego. Bo okaże się, ze kupisz sobie kartę graficzną bądź dźwiękową i po prostu nie będzie działać…