Mhz czy Ghz?

moj komputer

Typ procesora Intel Celeron-A, 400 MHz (6 x 67)

Pamięć fizyczna 151 MB (SDRAM)

Nazwa płyty głównej Procomp BS61M-A® (2 ISA, 3 PCI, 3 DIMM, Audio, Video)

Karta wideo SiS 620 (8 MB)

Karta dźwiękowa ESS Technology ES1938/ES1941/ES1946 Solo-1(E) AudioDrive

Wiem ze to nic nadzwyczajnego sciagam nim tylko muze i smerfuje po necie ale chce ogladac filmy chce kupic kompa z alegro jakiegos della czy juz przy 800 MGz w zwysz bede mogl ogladac filmy, polecie cos przy okazji z allego?

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 5:12

aaa chce wydac na kompa tak do 400zl

chyba 800MHz

przy 800MHz będziesz mógł, ale swoją drogą, to i na 400MHz można już oglądać filmy. jeśli u ciebie jest z tym problem, to powodem może być wąskie gardo w postaci karty graficznej. Mógłbyś wymienić jeszcze kartę gfx, nawet na jakiego GeFerce.

Miałem idenyczną kartę graficzną :smiley: Zabytek ja miałęm 500Mhz i u mnie filmy nie śmigały :confused: ale to chyba przez tą karte bo raz dźwięk był a obrazu nie było i na odwrót… :smiley: WIęc kup geforca 2 i procka 1 Ghz i będzie śmigało ;]

na kompie 333 MHz też możesz oglądać filmy

Co za bzdura. Filmy można ogladać na 2MB starociach, wydajność wspomagania 2D od tego czasu nie zwiększyła się prawie wcale (w odróżnieniu od 3D). Karta graf. wpływać może na jakość obrazu - od lat wiadomo że ATI ma lepsze przetworniki obrazu od Nvidii.

Jeśli na starym kompie masz problem z filmami spróbuj Media Player Classic albo MPUI (MPlayer)

jeśli chodzi o divX to na tym sprzęcie powinny działać, chociaż będą mogły zdarzać się przycięcia

btw: sam kiedyś oglądałem filmy na P2 233 mhz 32MB ram i s3 virge 4MB :] z doświadczenia moge powiedzieć że te mniej skompresowane (na 2 lub więcej CD) chodziły znacznie lepiej - płynniej

moze polecie mi jakias katre graficzna z allegro?

W tego kompa nie warto nic dokładać bo stego co widze płyta główna nie ma nawet AGP czyli nic ciekawego się już nie kupi weź lepiej zbieraj na nowego kompa :wink:

powiedz skąd Ty się kosmito wziąłeś bo widzę że to twój pierwszy post.

Takie bzdury zachowaj dla siebie. Karty graficzne oprócz wyświetlania grafiki 2D/3D wspomagają również procesor w dekodowaniu różnych formatów video kiedyś np. MPEG-2 teraz również WMV, h.264 itd. Ostanio Nvidia (pure video2) i AMD (słynne już UVD) wprowadziły do swoich kart możliwość przejęcia niemal w 100% obciążeń związanych z odtwarzaniem HD- dotychczas nawet 4 rdzeniowy procesor przy odtwarzaniu HD był obciążony niemal całkowicie ale mając np. GF 8500GT obciążenie to bardzo maleje.

mam jescze bardzo istotne pytanko czy przy takim komputerze jakiego posiadam moglbym kupic na jakiegos sound blastera 128 i zestaw 5.1 i czy bedzie dobrze gralo???

Ja mam jeszcze w domu starego celerona 466MHz + 32mb grafy i się tnie…

mam jescze bardzo istotne pytanko czy przy takim komputerze jakiego posiadam moglbym kupic na jakiegos sound blastera 128 i zestaw 5.1 i czy bedzie dobrze gralo?

Najlepiej, to wymień tego kompa na lepszego. Bo okaże się, ze kupisz sobie kartę graficzną bądź dźwiękową i po prostu nie będzie działać…