microSDHC 8-16GB Class 6-10 jaką kupić dla HTC G1 (swap itp)

(FXJ) #1

(Namekxxx) #2

Bez urazy, ale to co piszesz jest idiotyczne. Rozumiem, żebyś był profesjonalistą, miał porządną lustrzankę i potrzebował bardzo szybkiej karty... ale do zwykłego telefonu? I że po cholerę? Różnica ułamka sekundy, w ogóle niezauważalna... bierz pierwszą, lepszą i zajmij się czymś innym.

Jeszcze będziesz benchmarki rozkminiał... o Boże! To woła o pomstę. Nie zauważyłbyś różnicy między jakimś tanim chińczykiem, a 'porządną' w Twoim mniemaniu kartą na TELEFONIE, gdyby zakleić nazwę producenta.

PS: Nie chcę nawet wiedzieć, co będziesz robił na tym telefonie? Pisał smsy, a może słuchał muzykę :shock: ? Olaboga, potrzebujesz ultra III triple combo kartę, bo będą lagi! Żałosne.

(Groldominika) #3

od 2 lat używam w swoim telefonie Sandisk micro SecureDigital High Capacity Ultra II 8GB i jestem bardzo zadowolona. Rzeczywista pojemność to 7.6GB. Nie zgadzam się z opinia mego przedmówcy. Owszem do samego telefonu branie szybkiej karty nie ma sensu z uwagi na ograniczony transfer tych urządzeń ale jeśli ktoś taki jak ja zamierza używać karty jako pendrive to tutaj warto zainwestować w szybsza kartę. Wiem z doświadczenia że przy karcie Sandisk micro SecureDigital High Capacity Ultra II 8GB zapis sięga nawet do 20MB/s a przy drugiej karcie którą posiadam Sandisk micro SecureDigital High Capacity 16GB bez ULTRA ciężko jest uzyskać zapis w granicah 11MB/s.

(Namekxxx) #4

No więc nie mów, że się nie zgodzisz ze mną groldominika , ponieważ ja debatowałem jedynie nad kartą do TELEFONU.

Nt. pendrive'ów, to powiem tylko tyle, że nie opłaca się brać nic, poza penami na USB (nie żadne czytniki + karty, bo tu dochodzi często ograniczenie czytnika oraz oczywiście samej karty).

Wracając do tematu: jakiejkolwiek karty byś nie wziął, różnicy nie zauważysz, będzie to pewnie efekt placebo - często bardzo silny.

(Groldominika) #5

Owszem, lepszy pendrive zwykły niż pendrive z adapterem w którym jest karta SDHC. Ale niektórzy jak ja potrzebują kompromisu i też oszczędności. Z dwojga złego najlepszym rozwiązaniem okaże się kupno jak w moim przypadku karty microSD którą mogę zarówno wykorzystać w telefonie i jako pendrive w adapterze. Jedno i drugie ma swoje wady/zalety.

(FXJ) #6

Mylisz pojęcia mówiąc telefon, to smartfon HTC Dream G1 oparty na Androidzie (linux) w który wgram zrootowany soft najprawdopodobniej od CyanogenMod v6! I będą na niej 3 systemy plików (FAT32 lub NTFS, Linux-SWAP, EXT3). Prędkość karty jest najważniejsza! Inaczej będzie spowalniała mi system, aplikacje i dodatkowo zżerała więcej energii z baterii !

Lektura: http://pl.wikipedia.org/wiki/Partycja_wymiany (SWAP) oraz np: http://wiki.android.com.pl/wiki/Apps2SD

To jak już doszliśmy że karta nie będzie zwykłym storage tylko będzie robiła za SWAP jak pisze w temacie proszę o sensowne odpowiedzi na poziomie.

(Namekxxx) #7

I że niby ile zeżre Ci baterii? W przeciągu dnia 5 minut? Ojeju, toż to trzeba wydać 3 razy więcej na kartę, żeby tylko zyskać na czasie czuwania.

Pokaż mi jakiś test (niesponsorowany), w którym widoczna jest zauważalna różnica w działaniu smartfonu, w zależności od użytej karty pamięci (nie mówię tu o karcie sprzed 4 lat, a o powiedzmy jednej z tańszych kart dostępnych teraz vs. jednej z najdroższych).

Ludzie coraz bardziej wierzą ogłupiającym reklamom... HAmerykaniejemy.

(Groldominika) #8

i tu się zgadzam z przedmówcą. Ludzie przetrzyjcie oczy. Reklamy tylko mydlą oczy tak samo nasz rząd. A będzie coraz gorzej. Niestety młodzierz jest głupia (nie narażając niektórych) ale dużo osób wieży reklamom. Do tego typu spraw trzeba podejść z rozwagą. Kto jeszcze wieży w żywność "bez konserwantów"? Taka mała uwaga do założyciela wątku. żaden smartphone obecnie nie wykorzysta możliwości nawet najszybszych kart pamięci. To nie aparat fotograficzny. I mówienie tutaj że szuka się jak najlepszej pod względem transferu mija się z celem. Ja kupiłam telefon z Symbianem tylko po to by w nocy ściągać z RapidShare. Maksymalny download jaki osiąga to 800KB/s. Gdy na komputerze jest 3 Mega na sekundę.

(FXJ) #9

Kłamią... a testy zwykłych osób na forach to co? Podrobiło FBI i CBŚ.

(Groldominika) #10

o ile testy zwykłych użytkowników na forach są ok to testy w gazetach czy portalach internetowych należy przyjmować z przymróżeniem oka. Taki portal jak IDG jest w większości sponsorowany i piszą o tym za co dostaną pieniądze i mówią że jest super hiper bomba. Naiwni w to wieża.

(Namekxxx) #11

Otóż to :lol: .

Poza tym, a propos testów 'zwykłych' osób (nie mówiąc nawet o sponsorowanych testach na portalach IT), to również należy uważać. Szczególnie, jeśli ktoś mocno słodzi nt. danego sprzętu. Przykład? Magnetyzery do aut - masa ludzi to kupuje, była przeprowadzona masa testów (z tych sponsorowanych, o których mowa w aukcjach wynika, że spalanie spada o ponad 20%, moc idzie w górę o ok. 25% i w ogóle cuda niewidy, natomiast np. z tych, przeprowadzonych przez ADAC wynika, że magnetyzery nie zmieniają kompletnie nic! - w pogromcach mitów również o tym było).

Na forach natomiast roi się masa tematów, zakładanych przez osoby z kilkoma postami (konta specjalnie pod to tworzone), w którym ludzie Ci chwalą, że im spalanie spadło i auto dostało takiego kopa, że mogłoby pofrunąć.

Naiwność ludzi nie zna granic...

(Groldominika) #12

Dokładnie. W obecnych czasach najwięcej idzie zarobić na naiwności ludzi, a dobra reklama to podstawa sukcesu. Najczęstszym celownikiem są ludzie starzy i młodzi. Młodym wystarczą świecidełka obecnie coraz częściej sponsorowane benchmarki :slight_smile: a starych dobrze jest omamić zupełnie jak Radio Maryja.

(FXJ) #13

SDSDQY-8192-A11M

SDSDQY-016G-E11M

SDSDQ-008G-E11M

SDSDQY-016G-A11M

Która będzie najszybsza? Dla mnie to jak porównywać HDD do SDD pojemniejsze i tańsze, szybsze i droższe płaci się za coś żeby uzyskać coś więcej.

Chyba najlepszą odpowiedz uzyskałem tu:

http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?t ... SpeedTests

(system) #14

Myśle że ta co pokazałeś w poście, będzie dobra. Choć lepszy by był jakiś SanDisk, najlepiej jak by był na karcie ext4. FAT32 nie należy do najszybszych.

Wydaje mi się że ta karta Ciebie zadowoli http://allegro.pl/sandisk-8gb-extreme-h ... 88485.html

Z zesztą sam mam taką, używam do PSP. Transfer ma ok. 15-18MB/s. Na no-name filmy mi się zacinały, ale to szczegół :wink:

(FXJ) #15

Mowa cały czas o micro SDHC, a to co napisałem to modele SanDiska. EXT3-4 na SWAP a FAT32 na DANE!

(system) #16

Widzę, że piszą tu sami użytkownicy Nokii 3310 ;]

Pamięć SWAP to nie jest zwykła pamięć -_-

Tylko pamięć wirtualna. Na pewno jest różnica między Class'ą 4 a 6.

Sam mam HTC DREAM i wiem jak ważna jest szybka karta, żeby wszystko hulało jak się patrzy.

Ale "czwórka" wystarczy z pewnością ;]

(FXJ) #17

Moja aktualna karta SanDiska 2GB, pierwsze ok 400MB zajmowały partycje linuxowe. Testowane na FAT32

sdhc2.png

A tu oto

Transcend Micro SDHC 8GB Class 6 [TS8GUSDHC6]

4b95381c99691ce4.png