Microsof Uaa bus driver zawiesza system


(Klaw0) #1

witam,

po wgraniu dodatku sp3 do mojego xp komp zawieszał mi się na etapie ładowania systemu (niebieski pasek), nie szukałem porad bo stwierdziłem, że po kilku latach przyda się format. Po formacie zainstalowałem xp z sp2, po wgraniu sterowników, w menedżerze urządzeń zostało pci device (?) zainstalowałem poprawkę kb888111 i wykryło, że to microsoft uaa bus driver w czasie wykrywania komp się zawiesił, ale sterownik się zainstalował (sprawdziłem w trybie awaryjnym) niestety przy próbie wejścia w trybie normalnym komp zawiesza się tak jak w przypadku sp3 (niebieski pasek) kiedy wyłącze uaa w awaryjnym i później odpalę w normalnym system się ładuje tylko nie wykrywa monitora (monitor domyślny) tak jakby sterowniki do karty nie były w pełni zainstalowane (uaa czerowny krzyżyk).

gigabyte ga-8s649mf, pentium 4 3,06 ghz, 1,5 gb kingston ddr, grafika asus eah3650 256 ddr3, dźwięk zintegrowany realtek ac97

wiem, że karty ati powyżej 3xxx mają wbudowane audio, kartę asus 3650 dołączyłem ponad pół roku temu ale wtedy nie było żadnych problemów, pojawiły się dopiero 3 tygodnie temu po instalacji sp3 i nie zniknęły po formacie. próbowałem wszystkich kombinacji kolejności instalowania sterowników (starych i najnowszych) po każdej nowej instalacji windowsa xp, nie pomogło. prosze o pomoc bo nie wiem czy to wina sprzętu czy oprogramowania


(Seba86mu) #2

KLAWO , najpierw zainstaluj Microsoft UAA Bus Driver.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

W razie problemów przeczytaj -> ten artykuł.

Następnie wejdź w:

Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka "Audio" -> w pozycji "Odtwarzanie dźwięku" sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa (Realtek HD Audio). Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

Co do sterowników i problemów z kartami ATI z serii 3650 przeczytaj -> ten artykuł.


(Klaw0) #3

Zrobiłem tak jak mówiłeś krok po kroku - nawet directx, ale problem nadal istnieje (muszę dodać, że w podobny sposób już próbowałem), zapomniałem dodać, że to wygląda jakby sterownik karty graficznej (ati8476_winxp32 - zalecany, innych też próbowałem) "gryzie się" bezpośrednio z uaa bus driver, bo problem występuje kiedy oba sterowniki są zainstalowane (zawieszanie się systemu), ale gdy np. wyłącze uaa a zostawie sterownik grafiki to działa i na odwrót kiedy odinstaluje ster grafiki a włącze uaa to też system działa, ale niestety nie działają jednocześnie (dźwięk był i jest, więc chyba to nie jest konflikt realtek z uaa). musze też dodać że to nie był pierwszy format mojego dysku, nie wiem czemu taki problem się pojawił dopiero teraz (normalnie bym powiedział,że to wina słabej płyty głównej, tylko dlaczego wcześniej nie było problemów :expressionless: ), czyżby Sp3 przepaliło mi coś na karcie :slight_smile: normalnie bym zostawił uaa wyłączone ale to powoduje niepełną instalacje karty graficznej i monitor nie robi się plug and play :frowning:


(Seba86mu) #4

KLAWO , a zainstalowałeś sterownik do HD Audio karty graficznej ?

Źródło -> KLIK.


(Klaw0) #5

tak tak, instalowałem wszystko według zaleceń ........nie pomaga..... zahaczyłem kilka dni temu tutaj o taki bardzo podobny post dotyczący też asus 3650 tylko że na AGP (ja mam PCI-e 2.0) stąd mój pomysł na wyłączenie uaa (ale wyczytałem że nie całkowicie zainstalwoane sterowniki nie dają opcji plug and play na monitor), nadal mnie boli że kiedy dokładałem tą karte pół roku temu wszystko było w porządku, to tym bardziej na świeżym systemie powinno być jeszcze lepiej, od dłuższego czasu tkwie w tym samym miejscu i chyba ten przypadek należy do archiwum-x, pozdrawiam :slight_smile: