Microsoft Edge - błąd, blokery reklam

Co powoduje taki błąd w Microsoft edge?

Czyli jaki błąd?

1 polubienie

Tak jak widać na scrinie. Biała plama poniżej zobacz więcej.

Dokładnie chodzi mi o białą plamę po prawej.

Może wyciąłeś jakąś reklamę?
Po takim zrzucie ekranu nawet nie wiadomo czy to puste pole ma 2 cm wysokości, czy już do końca strony nie wyświetla się nic w tym panelu?
edit.
Wrzuć zrzut ekranu całej strony, a nie wycinasz jakby ci było szkoda miejsca na serwerze…

Dodam, że winnych przeglądarkach z adblockiem jest wszystko dobrze

Nie dodawałeś jakiś reguł do pliku host które wycinają reklamy, albo antywirus, czy inny program nie blokuje ich? Adblock może wycinać cały element, a blokada witryny tylko uniemożliwia wyświetlenie zawartości?

Nie, nic nie dodawałem, adblock np. w operze działa dobrze. Ten sam adblock jest zainstalowany w edge i działa jak na obrazku powyżej.

Sprawdzałem przed chwilą na czystym Edge z antywirusem Comodo i taki problem nie występuje, więc nie jest to jakiś błąd po stronie portalu tylko twojej.
Nie mam pojęcia jednak co go może wywoływać.

1 polubienie

Mam tylko windows defendera.

Ten sam adblock jest zainstalowany w edge i działa jak na obrazku powyżej.

Są dwa adblocki dla Edge:

  • AdBlock - getadblock.com (BetaFish)
  • Adblock Plus - adblockplus.org (eyeo GmbH)

Alternatwynie też są:

  • uBlock Origin przeportowany Nik Rolls
  • Adguard AdBlocker

Jak zamiana i usunięcie obecnego rozwiązuje problem, to ten usunięty dodatek robił problem (do sprawdzenia jego filtry czy może jakaś lista dziwnie reaguje w nim z Edge).

Mam zainstalowany Adguard AdBlocker. Dziwne, bo ten sam bloker zainstalowany w operze czy w chromie działa dobrze. Obraz wyświetla się bez białych plam po lewej stronie.

Dodam też, że wyżej wymienione blokery przez krystiana3w działają tak jak na załączonym wyżej poście.

No to najpewniej bug w MS Edge lub jakieś ogólnej albo polskiej liście do wycinania reklam (brak kompatybilności z Edge i wycina nie wiadomo jak element).

Jeszcze ręcznie można zainstalować nano adblocker:

Ale pamiętaj by nie kumulować Adblocków przy sprawdzaniu, strona musi być minimum na białej liście w innych a najlepiej jest je wyłączyć na chwile całkowicie + restart Edge by nie było konfliktów po poprzednich dodatkach.

Zainstalowany nanoadblocker. Wszystko jest dobrze. Ale po ponownym restarcie edge nanoadblocker jest wyłączony. Tak jest po każdym restarcie. Trzeba go ręcznie włączać. Czy jest na to jakaś rada?

Niestety trzeba go włączać, aż Penguin nie udostępni w sklepie Microsoft dodatku.

Edge will disable side loaded extensions on every launch, but please still spend the time to test it, so we can have a smooth release.

Raczej nikt nie obszedł tego mechanizmu.