Microsoft NET Framework 4 Client Profile

(Adrianoss) #1

Witam, czy przeciętnemu użytkownikowi komputera jest potrzebny taki program jak Microsoft NET Framework 4 Client Profile :?: Czy jest sens trzymania go w systemie czy można go po prostu odinstalować :?:

(Tomek Matz) #2

To nie jest program, a zestaw bibliotek (plików o rozszerzeniu dll). Nie ma znaczenia, czy jesteś przeciętnym, czy zaawansowanym użytkownikiem. Jeśli masz na komputerze zainstalowane programy, które korzystają z tych bibliotek, to nie możesz ich odinstalować, bo inaczej te programy przestaną działać. Zresztą nawet jak nie masz takich programów, to i tak nie musisz ich odinstalowywać, bo te biblioteki w żaden sposób nie obciążają Twojego komputera (co najwyżej biorą trochę miejsca na dysku twardym).

(Adrianoss) #3

Ok, ale nadal nie wiem czy jest to potrzebne zwykłemu użytkownikowi komputera... :?:

(mktos) #4

Jest, niektóre inne programy wymagają tego do działania.

(Tomek Matz) #5

Tak, jest potrzebne. Przeczytaj jeszcze raz mój powyższy komentarz. Wydaje mi się, że wszystko tam wyjaśniłem.

Zmień też tytuł topica na: Czy jest mi potrzebny .NET Framework 4 Client Profile? , bo inaczej zostanie on usunięty przez moderatora (słusznie zresztą).

(Adrianoss) #6

Próbowałem to odinstalować i pojawił się komunikat że niektóre programu mogą przestać działać, także faktycznie zostawię ten program w spokoju.