Microsoft Office na serwerze

Witam.

Powiem tak iż przeszukalem forum i niestety nic nie znalazlem na interesujący mnie temat. Chodzi mi o to by pakiet office nie instalowac na kazdej stacji roboczej, tylko na serwerze i aby kazdy komp w sieci mogl z niego karzystac dowoli. Czy jest cos takiego mozliwe, jesli ak to w jaki sposob mozna to zrobic? Ktos sie spyta poco? Otoz chodzi o licencje i platnosci z nia zwiazane, 27 komputerow x cena za office = kosmiczna suma, a takie rozwiazanie bylo by chyba tansze.

Pozdr.

Tia i pracownicy pracujący na zmianę :roll:

Lepiej poczytaj Wybór dla firmy

i tu pomyłka program może pracować na wielu użytkownikach! !!

co do licencji to dochodzi jeszcze zakup cali na serwer

pracuje na czymś takim office jest na maszynce 2003srv

co do konfiguracji to jest banalna zakładasz użytkowników na serwerze

przypisujesz im program do automatycznego uruchamiania

mogą być kłopoty z klientem rdp dla win9x lubią sprawiać kłopoty

na winxp masz klienta już w systemie na 2000 musisz doinstalować

a zdalny pulpit możesz jeszcze uruchomić w taki sposób:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=e2ff8fb5-97ff-47bc-bacc-92283b52b310displaylang=pl

Licencja na office jest napisana: “na kopie w pamięci”

więc musisz mieć tyle licencji na office ile przewidujesz jednoczesnych użytkowników, u mnie na 50 w grupie z przydzielonym officem jednocześnie pracuje nie więcej niż 10 ale to jeszcze zależy od profilu firmy

I myślisz że to by było legalne jak masz licencję jednostanowiskową :o :o :o :o

Ta a gdzie to przeczytałeś, ze chcę to zrobić na licencji jednostanowiskowej?? A jakbys doczytał do końca mojego postu to ostatnie zdanie ma charakter pytajacy. PO prostu gubię się w tym gąszczu licencji i pytam się was. To jak zrozumiałem to nie ma szans aby wiekszość korzystaa z office w tym samym czasie?

To jak masz licencję wielostanowiskową to w czym widzisz problem zainstalować offica na końcówkach roboczych poprzez plik MSI i instalację wymuszoną z serwera po pierwszym włączeniu klienta.

Czytać nie potraficie ??

Chodzi o to aby nie kupować tyle licencji ile jest stanowisk napisałem wam że na 50 userów, jednocześnie pracuje 10 - teraz pomnóż te pozostałe 40 razy xxx w zależności od wersji office i może wyjść nawet 50.000 w wersji prof oem

Więc taniej wyjdzie kupić maszyne z srv 2003 i 10 calami oraz 10 licencji na office