Microsoft Office wersja 2007 Basic OEM PL czy 2003?

Witam ponownie,

czy ktoś może mi poradzić, którą z tych wersji lepiej kupić. Ja generalnie nastawiam się na wersję 2003 ale mam wątpliwości, czy np. za kilka lat będę mogła w niej otwierać dokumenty utworzone w nowszych wersjach Offica. Z drugiej strony slyszałam, że 2007 odkrywczych ulepszeń nie ma, a przypuszczalnie pochłania więcej pamięci. Generalnie nie mam ambicji, aby mieć najnowsze oprogramowanie, ale czy są jakieś racjonalne argumenty przemawiające za kupnem jednej lub drugiej wersji?

Pozdrawiam

To ja ci powiem tak. Za parę lat sporo się zmieni. Pewnie będzie office 2015 itd. Ja do dziś używam Offica 2000 (kto go jeszcze pamięta - to ten pradziadek Offica 2003).

Bez problemu otwieram i zapisuję w nim nowe formaty np. Worda 2007 (docx). Oczywiście ściągnąłem z witryny MS odpowiedni konwerter. Mój office 2000 jest szybki, stabilny ( o dziwo - sam nie mogę uwierzyć w to co piszę, że coś od MS jest stabilne!!), i bez problemu otwiera i zapisuje nowe formaty.

Z punktu widzenia użytkownika office 2007 nie wnosi nic nowego, poza sporym zamieszaniem w interfejsie (trudno się połapać nawet w najprostszych rzeczach), dużymi wymaganiami np. jeśli office 2007 wykryje że masz poniżej 1GB pamięci, to o sprawdzaniu pisowni w Wordzie 2007 można zopomnieć (jest niedostępna).

Gdybym miał wybierać to bym wybrał Offica2003.

Spójrz jescze na tą stronę http://www.edu-akcja.pl - jest to podmiot zależny Microsoft Polska - Office 2007 Prof PL za 284 zł z przesyłką (dla studentów, uczniów, nauczycieli).

Albo po prostu wybierz Openoffice - i tak nie wykorzystasz nawet 1% jego możliwości.

To ja Ci powiem tak:

W edycji Basic jest kilka aplikacji: Word, Excel, PowerPoint i chyba jeszcze coś… Korzystam już od dłuższego czasu z OpenOffice’ a i jestem zadowolony - OpenOffice jest darmowy, masz w nim 6 aplikacji:

> Writer - edytor tekstu

> Calc - arkusz kalkulacyjny

> Impress - tworzenie prezentacji

> Base - tworzenie baz danych

> Math - tworzenie funkcji, itp (ogólnie przydatny do matematyki)

> Deaw - edytor grafiki

Brakuje może klienta poczty elektronicznej, ale da się żyć. Dobry pakiet, darmowy, w miarębezpieczny, prosty w obsłudze (nie identycznie, ale bardzo podobny jest w obsłudze do Office Microsoftu), działa na każdym systemie (nawet jest na Linux’ a). Można kupić - wtedy udzielane jest wsparcie techniczne, poza tym pakiet i tak drogi nie jest… Polecam! Jakby cośjeszcze - pytaj!

To ja ci powiem tak, bo o to własnie pytałeś.

Od kilkunastu lat używam Officea w kolejnych wersjach i każda z każdej jest coraz lepsza. Głównie chodzi o ergonomię i możliwości.

Office 2007 mam w pracy od momentu pojawienia się, do domu czekam właśnie na nośnik z edu-akcji. Przez pierwsze 2 tygodnie miałem z nim ogromne problemy. Zauwazyłem taką prawidłowość, że najczęsciej wykonywane czynności robi się o wiele wygodniej, szybciej i prościej w oparciu o nowy, zmieniony interfejs. Mniej istotne opcje, początkowo sprawiały mi trudność, bo nie mogłem ich znaleć poczatkowo.

Obecnie uważam że nowy Office jest dużo wygodniejszy i szybszy w użytkowaniu, dla osób, które tworzą dużo dokumentów, w różnych właśnie aplikacjach pakietu.

Jeżeli piszesz od czasu do czasu tylko to wystarczy Ci OpenOffice, jeżeli czasami to 2003, jeżeli dużo to polecam jednak 2007 (zwłaszcza zę cenowo chyba to samo praktycznie co 2003).

Testowałem wersję trial Office 2007 - wolno działał - przynajmniej na początku (mam 768 MB RAM). Ładnie wygląda, jednak trzeba się przyzwyczaić do nowości!

Bardzo dziękuję wszystkim. Dla sprostowania: Office Basci zawiera Worda, Excela i Outlooka, natomiast nie zawiera PowerPointa, wiem, bo właśnie miałam dylemat między wyborem Basic a Small Business, który oprócz tych 3 programów ma jeszcze PowerPointa. Pozdrawiam!