Microsoft Security Essentials czy Eset Smart Security?


(Jacob) #1

Cześć!

Kończy mi się powoli licencja na program antywirusowy Eset Smart Security, który mam zainstalowany u siebie w Netbooku - dokładna specyfikacja w podpisie. Zastanawiam się czy jest sens go przedłużać, czy może wybrać darmowy program od Microsoftu...

Który z tych programów jest lepszym zabezpieczeniem komputera?

Który z nich jest mniej zasobożerny - tj. mniej korzysta z RAMu i Procesora?

Który z nich lepiej sprawdzi się w Netbooku?


(Mutant5) #2

ESS

Tutaj produkt M$ minimalnie lepiej

Według mnie ESS


(Jacob) #3

Fajnie tylko gdybyś mógł uzasadnić swoje poglądy, to byłbym bardzo wdzięczny...


(Mutant5) #4

Eset jest zawsze w czołówce większości testów antywirusowych. Dziecko M$ jest młode ma mniejsze bazy wirusów, z tego co wiem nie posiada heurystyki itp. MSE zużywa około 6 mb ram i 0% procka a Eset nieźle przymula na starcie i podczas aktualizacji i zużywa około 30 mb ram.

Netbook ma dwuwątkowego atoma co da większy komfort pracy z jakimkolwiek antyirem gdyż jako jeden wątek pójdzie antywir a drugi na reszte.

Wiadomo kiedy antywir nie nie robi nie będzie różnicy. A tam przymulający start i aktualizacja Eseta będzie przetwarzana na drugim wirtualnym rdzeniu. Mówię przymulająca bo sam ją odczuwałem na lapku z p3 1 ghz który miał niedużo mniejszą wydajnośc od atoma. Na aktualnym nic nie odczuwałem. Aktualnie korzystam z Avast 5.


(pysiu) #5

Ja dopiszę się też program microsoftu dobrze że za darmo ale skuteczność ma jednak słabą przekonałem się że potrafi niezłego wirusu przepuścić co się nie stało stosując programy innych producentów w tym i ten twój :slight_smile:


(ORZECHgda) #6

zdecydowanie Eset bierz