Microsoft Security Essentials (Morro) Zastąpi Defendera?

Ostatnio na DP wyczytałem, że Microsoft Security Essentials (Morro) Zastąpi Defendera. I tu pytanie: czy będę mógł tego używać równolegle z avastem? Z defenderem nie było takiego problemu, ale w końcu Morro to antywirus a nie od dzisiaj wiadomo, że nie trzyma się dwóch antywirusów na jednym systemie. Jak myślicie?

Zgadzam się.

Witaj

Tak jak sam napisałeś dwóch AntiVirusów się nie instaluje. Avast AntiVirus nie spowalnia systemu i należy do tej średniej klasy AnitiViusów . Natomiast nowy AntiVirus Microsoftu nie samowicie muli komputer i tak do końca nie wiadomo jaka jest jego skuteczność w wykrywaniu różnego rodzaju dobrodziejstw internetu. Jest to Beta, więc na razie Microsoft testuje swój wynalazek na naszym bezpieczństwie. Co do Defendera, to jest on wyłanczny podczs instalacji nowego wynalazku Micsoftu, ponieważ zastępuje go całkowicie. Parametry mojego komputera są podane w opisie. I tak z Avastem komputer uruchamia się w ciągu 1 minuty 12 sek, a z wynalazkiem Micrrosoftu uruchamia się 2 minuty 20 sek. Chyba troszeczkę Ci pzybliżyłem jak to wygląda.

Pozdrawiam

Skoro tak, to chyba jednak defender był by dla mnie lepszy. Oby nadal go aktualizowali.

nie przesadzasz?

Przecież nie musisz używać Defendera. Przecież jako antywirusa możesz używać np. Avasta, jako anyspyware - np. Spybota, a jako firewalla - np. Kerio.