Microsoft visual, zablokowany rejestr i menadzer


(Tnetrox) #1

Witam,

Od pewnego czasu mam problemy z moim komputerem, po pierwsze mam zablokowany rejestr i menadżer zadań, formatowałem dysk lecz to nic nie pomogło, skanowałem dysk różnymi programami lecz bez rezultatu, po formacie przez 5 min był dotępny rejestr i menadzer, a potem znowu "zablokowany przez administratora. Drugi mój problem to microsoft visual c++, pierwszy raz taki błąd wyskoczył podczas uruchamiania gry saint's row:the third, no cóż, gra poszła w pizdu, ale to nie wszystko, coraz czesciej takie błędy wyskakują mi podczas normalnego korzystania z mojego komputera, piszę na gg a tu nagle taki komunikat:

56556854.png

http://wklej.to/wCZnx - OTL

http://wklej.to/n8PUs - Extras

Jeśli w logach jest coś nie tak to proszę napisać, pierwszy raz umieszczam takie logi i nie jestem zbytnio doświadczony w tym aspekcie, za wszelka pomoc Bóg zapłać ; D


(Solace46) #2

podejrzewam że to Sality ale nie jestem pewien pobierz http://support.kaspersky.com/pl/downloads/common/salitykiller.exe albo http://www.multiupload.com/O0TWIZOLUM przeskanuj jezeli cos wykryje usuń i ponownie uruchamiaj ten program dopóki nic nie będzie


(Tnetrox) #3

Firefox nie może odnaleźć serwera support.kaspersky.com.

Mógłbyś dać inny link do downloadu tegoż programu?


(Spandau) #4

Po użyciu Salitykillera obowiązkowo pokaż nowe raporty OTL


(Tnetrox) #5

Ok dzięki, zaraz dam logi. Btw. mam takie pytanie, wam też zawsze jakieś wirusy znajduje w gg? Mam to “olać” czy usunąć gg?


(Spandau) #6

Najpierw przeczytaj temat, gdybyś to zrobił to byś widział że link zastępczy jest już podany

Wylecz jak nie będzie można zostaw, będzie skan antywirusem może wyleczy.


(Tnetrox) #7

Trochę może mi usuwanie tego zająć, ponieważ salitykiller wyszukaj mi ich naprawdę dużo i nadal nowe się pojawiają. A właśnie, przy usuwaniu tych zarażonych plików mam wyłączyć przywracanie systemu?


(Spandau) #8

Sality to nie jest łatwa infekcja do usunięcia. Masz wyraźnie napisane Skanujesz tyle razy aż nie będzie niczego wykrywał. Jeśli mimo to będzie coś wykrywał proszę pisać i podać nowe raporty OTL bo tam chyba było coś więcej do usunięcia. Więc się nie spiesz. Przywracanie systemu możesz wyłączyć na czas usuwania infekcji.


(Tnetrox) #9

Jeszcze takie jedno pytanie, to normalne, że “zagrożenia” znajduję tylko w system volume information?


(Spandau) #10

Odpowiem tak. Nie jest niczym dziwnym, że zagrożenia (zainfekowane pliki) znajdowane są również w tym katalogu. Dlatego przy tej infekcji (nie tylko przy tej) może nie pomóc przywrócenie systemu. Dlatego zaleca się wyłączenie przywracania systemu na czas usuwania infekcji.


(Tnetrox) #11

Btw. infekcję mam usuwać po zeskanowaniu wszystkich dysków, czy moge w trakcie skanowania np dysku D, już usuwać infekcje z dysku C?


(Spandau) #12

Po zeskanowaniu wszystkich dysków


(Tnetrox) #13

Logi:

extras: http://wklej.to/RmxLq

otl: http://wklej.to/394z8


(Spandau) #14

Co to za pliki?

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Wykonaj pełny skan Kasperski Virus Removal Tool http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-V … 12768.html Leczysz wszystko co znajdzie Czego nie da się wyleczyć usuwasz. Skanujesz tyle razy aż skaner nie będzie nic wykrywał

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.


(Tnetrox) #15

Nie mam pojecia.

Mam pytanie, po skanowaniu salitykiller, gdy chce wejsc na jakis dysk wyskakuje mi komunikat “hello world”, jak to naprawic?


(Spandau) #16

Pliki usuń ręcznie

A kto powiedział, że Sality już usunięte. Wykonaj to co zaleciłem to i reszte naprawimy.


(Tnetrox) #17

http://wklej.to/hIDp7

To jest ten log po tym skrypcie, który kazałeś mi dodać do otl. Log po pelnym skanowaniu kaspersky virus remover bedzie pod wieczor, jak skończy się pełne skanowanie. Zauważyłem jednak, że działa menadżer urządzen, za co wielkie podziękowania dla ciebie, mam nadzieje, że to nie tylko chwilowe, nadal jednak mam problem z microsoft visual. :frowning:

Dodane 04.01.2012 (Śr) 14:02

Wielkie dzięki za naprawę menadżeru zadań, jesteś wielki :wink:

Jednak nadal mam problem z tym visualem, bez przyczyny wychodzi mi ten błąd co podałem w temacie, oto logi, o które prosiłeś, te po pełnym skanie kasperskym.:

OTL: http://wklej.to/rZ9Sd

Extras: http://wklej.to/4f8ix


(Spandau) #18

Kasperskiego chyba już odinstalowałeś? Mam nadzieje, że nic już nie wykrywał usuniemy to co po nim pozostało.

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie uruchom OTL klikasz Sprzątanie

Start - Uruchom - wpisujesz regedit i Enter Idziesz do klucza

Usuń wszystko co prowadzi do katalogu Temp

oraz usuń

Dodatkowo proszę o raport USBFix (podłącz urządzenia przenośne) z opcji Listing instrukcja [http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekc … 74#entry74](http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbior-narzedzi-usuwajacych/page p 74#entry74)

Teraz to co interesuje Cię najbardziej Zobacz może ten wątek http://forum.pclab.pl/topic/733856-floa … ot-loaded/

Masz problemy, bo masz kompletnie nieaktualny system. Użyj Security Check [http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnost#entry9515](http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/page p 9515#entry9515) Uaktualnij to co wskaże program


(Tnetrox) #19

Jest problem, ponieważ znowu mam zablokowany rejestr i menadżer zadań, po wykonaniu tego twojego skryptu OTL. ;x

Log z security Check

Dziwne, ale dlaczego usunęło mi samo OTL?


(Spandau) #20

Opcja Sprzątanie OTl usuwa OTL’a oraz jego kwarantanne

To nie po wykonaniu skryptu, to znaczy że infekcja nadal działa. Wykonaj pełny skan DrWebem Dr.WEB CureIt! Lecz wszystko co znajdzie. Napisz czy coś wykrywa.