Microsoft Windows Terminal Services - korzyści?

Witam

Mam takie pytanie i chciałbym, aby ktoś wyjasnił mi to swoimi słowami… nie jestem bardzo dobrze zorientoiwany w tematyce, dlatego szukam w miarę prostego wyjaśnienia.

Jeżeli dana firma ma możliwośc udostępnienia swojej sieci LAN pracownikom znajdującym się poza nią (np. poprzez VPN) i owi pracownicy mogą korzystać ze wszystkich zasobów tejże firmowej sieci LAN - to jakie korzyści w tym wypadku niesie używanie Microsoft Windows Terminal Services? Tzn. jakie to ma dokładnie zastosowania i korzyści, których nie osiągniemy poprzez używanie VPN lub po prostu zdalnego dostępu do niektórych aplikacji?

Taj jak mówiłem nie jestem aż tak bardzo w tematyce, więc prosze o w miarę luźne wytłumaczenie “swoimy słowami”. Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam

To zmiana działu na adekwatny

Ech…

Luźne wytłumaczenie != temat na luzie …

Wydaje mi się raczej, że pytanie o systemy Windowsowe raczej nadaje się do kategorii systemów Windowsowych, a nie do Na Luzie - w końcu chyba ten dział służy do czegoś innego.

No… ale nie ja tu modem jestem. Tak czy owak, liczę na odpowiedź w temacie :slight_smile: