Miejsce na dysku 30 GB różnicy

Problem znany. We właściwościach dysku, a po zaznaczeniu wszystkich plików (wraz z ukrytymi) różnica jest ponad 30 GB i trochę mnie to zaniepokoiło. Nie mam już pomysłów żeby te dwa zsumowania były bliższe siebie. Obojętnie co robię to różnica zawsze ma te ok. 30 GB. Znalazłem na forum tematy z czyszczeniem systemu. Fakt odchudziło mi miejsce ale różnica pozostaje bez zmian. Proszę o pomoc

Wyłącz i ponownie włącz przywracanie systemu

To samo zrobisz przez, menu start->wszystkie programy->akcesoria->Narzędzia systemowe->oczyszczanie dysku->wybierasz dysk->więcej opcji->przywracanie systemu i kopie w tle->kliknij oczyść.

Dodatkowo:

viewtopic.php?f=13&t=249761

viewtopic.php?f=13&t=253356&p=

viewtopic.php?f=2&t=263418

Może napisze co zrobiłem zanim napisałem ten temat: (nie pamiętam kolejności :wink: )

  1. Usunąłem wszystkie pliki od przywracania systemu (oprócz ostatniego) a tą opcje i tak mam zaznaczoną na 2 GB

  2. Zrobiłem grutnowny CheckDisk (Skan Disk)

  3. Defragmetacje (Smart Defrag 1.03)

  4. Oczyszczanie dysku

  5. Kosz mam opróczniony

  6. Usuwanie zawartości katalogów Temp

  7. Wyłączenie tworzenia się miniaturek Thumbs

  8. Usuwanie plików aktualizacyjnych (C:\WINDOWS pliki z $ )

  9. Usuwanie plików z C:\WINDOWS\Driver Cache\i386 ; C:\Windows\system32\dllcache ; C:\WINDOWS\Prefetch ;

  10. Czyszczenie pamięci podręcznej DNS

  11. skan Avastem

  12. skan Spybot - Search & Destroy

  13. Skan “Odkurzaczem”

Po zrobieniu tych czynności faktycznie, zmiejszyła się ilość zajmowanego miejsca na dysku, ale nie rozwiązuje to głównego problemu. Dalej różnica między właściwościami partycji, a właściwościami wszystkich plików (z ukrytymi) wynosi ponad 30 GB.

Co robić dalej?

A jaką masz pojemność dysku?

160 GB (z czego 17 GB przeznaczone jest na ukrytej partycji z systemem)

czyli do wykorzystania 143.

Zajmowane miejsce przez pliki (po odchudzeniu) 59.8 GB (rozmiar na dysku 57.7 GB)

Właściwości partycji pokazują: zajęte 92.8 ; wolne 50.2 GB

Ale 160 to tylko nazwa producenta, tak naprawdę to on ma ok. 150 gb

jeśli chodzi o “przelicznik” to wiem jak to jest przeliczane 1GB to = 1024 mb, a nie 1000 mb. Jak zobaczysz na pojemność to zobaczysz pojemność w bajtach

W narzędziach administracyjnych :arrow: zarządzanie dyskami

Sprawa się rozwiązała. Piszę, bo może komuś się to w przyszłości przydać.

z Lenovo Care program Rescue and Recovery utworzył backup (C:\RRbackups(…)) i on ważył 30 GB. Sam program nie widział tego przywracania.

Gdzie to sprawdzić jakie backupy są zapisane, bo od jakiegoś czasu klikam na alerty, by nie tworzył…