Miernik, do pomiaru sygnału z anteny radiówki,poszukuję


(Alfa1978) #1

jak w temacie :-o

właśnie, takiego urządzenia-miernika itp,co podłączam pod antenę kabelkiem i ustawiam wtedy antenę- zasięg -sygnał,a nie co trochę schodzenie na dół i patrzenie w monitor,jaki zasięg itp :cry: czy istnieje taki miernik?? Oczywiście dobra i sprawa by była np; laptopa z sobą zabierać na górę np; na dach i podłączyć go pod antenę i wtedy ustawiać..ale nie posiadam laptopa i trochę to droga sprawa, do jedynie ustawiania sygnału nie? :frowning: co polecacie? co radzicie :?: :?: i od razu mam też takie pytanko :cry: posiadam antenę panelową ale każdy mi radzi wymienic na tubę "jagę" bo lepsza i mocniejsza czy to prawda? ale i to szukam jag na allegro i niema do wyboru macie jakieś namiary na dobra antenę do netu radiowego,i według was jaka jest najmocniejsza,i dobra i godna polecana do zakupu??


(Bolo92) #2

Panel jak Panel, według mnie to nie robi zabardzo różnicy, ale wydaje mi się że dla kogoś kto mniej więcej wie gdzie jest nadajnik to lepsza yaga bo łatwiej wycelować :slight_smile:

Co do miernika to nie wiem, dla mnie jedyny sposób to laptop albo dwie osoby jeszcze i na komputerze siedzi i się drze a na polu stoi i podaje do Ciebie jak siedzisz na dachu.

Kilkakrotnie tak robiłem bo nie mam pigtail w laptopie i nie chce mi się przerabiać.

Jak już kupiłeś to zostaw, tylko dobrze wyceluj bo przeważnie panel ma promieniowanie jakieś 10 stopni, więc to raczej mało, a trudniej ustawić jak yagę.

Co do mocy to zależne od przeszkód, odległości i długości kabla.

Na allegro bym raczej nie kupował anten, bo tam wiele jest własnej roboty a z teoretyką a praktyką się mija czasami za dużo.

netcomp, interline lub już na gwałt jakiś super sprzedawca na allegro co wystawia trochę anten.