Miernik, do pomiaru sygnału z anteny radiówki,poszukuję

jak w temacie :-o

właśnie, takiego urządzenia-miernika itp,co podłączam pod antenę kabelkiem i ustawiam wtedy antenę- zasięg -sygnał,a nie co trochę schodzenie na dół i patrzenie w monitor,jaki zasięg itp :cry: czy istnieje taki miernik?? Oczywiście dobra i sprawa by była np; laptopa z sobą zabierać na górę np; na dach i podłączyć go pod antenę i wtedy ustawiać…ale nie posiadam laptopa i trochę to droga sprawa, do jedynie ustawiania sygnału nie? :frowning: co polecacie? co radzicie :?: :?: i od razu mam też takie pytanko :cry: posiadam antenę panelową ale każdy mi radzi wymienic na tubę “jagę” bo lepsza i mocniejsza czy to prawda? ale i to szukam jag na allegro i niema do wyboru macie jakieś namiary na dobra antenę do netu radiowego,i według was jaka jest najmocniejsza,i dobra i godna polecana do zakupu??

Panel jak Panel, według mnie to nie robi zabardzo różnicy, ale wydaje mi się że dla kogoś kto mniej więcej wie gdzie jest nadajnik to lepsza yaga bo łatwiej wycelować :slight_smile:

Co do miernika to nie wiem, dla mnie jedyny sposób to laptop albo dwie osoby jeszcze i na komputerze siedzi i się drze a na polu stoi i podaje do Ciebie jak siedzisz na dachu.

Kilkakrotnie tak robiłem bo nie mam pigtail w laptopie i nie chce mi się przerabiać.

Jak już kupiłeś to zostaw, tylko dobrze wyceluj bo przeważnie panel ma promieniowanie jakieś 10 stopni, więc to raczej mało, a trudniej ustawić jak yagę.

Co do mocy to zależne od przeszkód, odległości i długości kabla.

Na allegro bym raczej nie kupował anten, bo tam wiele jest własnej roboty a z teoretyką a praktyką się mija czasami za dużo.

netcomp, interline lub już na gwałt jakiś super sprzedawca na allegro co wystawia trochę anten.