Migające elementy,buczenie głośników

Witam,

parę tygodni temu kupiłam nowego Asusa EEE 1201ha. Ogólnie sprawuje się całkiem nieźle, ale czasem mocno daje się we znaki. Przede wszystkim co jakiś czas zaczynają mi migać elementy paska zadań (nieaktywne - po prostu prostokątny kawałek paska zaczyna migać), szczególnie jeśli mam otwartych parę okien. Zaktualizowałam już sterowniki od grafiki, jednak nie pomogło.

Poza tym czasem, przeważnie jak dam głośność blisko maxa, głośniki zaczynają mi ‘pykać’ co jakiś czas. (wcześniej buczały jak pojawiały się napisy na filmie, po aktualizacji sterów od grafiki przeszło im). Czy to wina systemu, karty dźwiękowej, czy głośników?

Kiedy np włączam grę i pojawia się dużo elementów (np przy strzelaniu), obraz zaczyna mrygać, głośniki buczą, a gra się spowalnia.

Parę osób twierdzi, że to niedociągnięcia Windy 7, ale na innych komputerach wszystko działa normalnie. Dodam że pod Linuxem nic nie migało (dźwięk też był ok, ale pod Linuxem byłam tylko chwilę, więc nie wiem czy po prostu na chwilę mu się polepszyło).

Czy reinstalacja systemu mogłaby pomóc?

Jeśli komputer jest całkiem nowy to idź do sklepu w którym go kupowałaś, żeby to sprawdzili. Może to jakaś wada fabryczna.

Kupowałam go przez internet, w sklepie powiedzieli że mogę go dać do serwisu Asusa… Miałam jednak nadzieję że bez tego się obejdzie, polubiłam go :wink: