Migające "włączanie" i "kabel sieciowy jest odłączony" Vista

(Sin Dnm) #1

Witam!

mam taką dziwną sytuację:

jeden komp podłączony do netu z windą98 - działa OK (auto konfiguracja IP, DNS i całej reszty)

pod to samo gniazdo podpinam (po odłączeniu powyższego kompa) kompa z VISTĄ i wtedy jest cyrk, w menadżerze połączeń sieciowych miga mi na zmianę "włączanie" i "kabel sieciowy jest odłączony" (próbowałem nawet S-MAC'iem zmieniać MAC karty na taki jak w kompie z win98 lecz niestety nie pomaga, nie wiem czy s-mac v1.x. działa poprawnie pod vistą, ale po spoofowaniu MACu jak wpisalem ipconfig/all to wyświetlił zmieniony MAC, więc chyba działa). Vista też ma ustawienia na AUTO wszystkie.

druga część problemu:

próbuję podpiąć oba wyżej wymienione kompy pod to gniazdo przez switch TP Link TL-SF1005D (dodam, że nówka sztuka, żeby wykluczyć możliwość starego/zepsutego switcha) wtedy ani jeden ani drugi nie ma netu.... win98 przestaje widzieć resztę LANu. Nawet jezeli podpinam samego win98 pod switcha również występuje przerwanie połączenia z internetem. Jak podepnę same kompy przez ten sam switch (bez podłączania kabla od netu) to łączą się w LAN i można bez problemu przesyłać pliki itp.

(ak6) #2

Kto jest dostawcą internetu?

Jeśli masz przez kablówkę, zgłosiłbym jednak chęć podłączenia drugiego komputera z jego właściwym MAC'iem do administratora sieci. Wiele sieci tego typu wymaga takiego zachowania.

(Sin Dnm) #3

Dostawcą netu na pewno nie jest operator kablówki. Najprawdopodobniej jest to firma http://www.nettelekom.pl/, ale już mam przyczynę, brak połączenia przewodów w gniazdku, lub jest gdzieś przerwany (załamany ) w pobliżu gniazdka. Jak wyeliminuję te wady to myślę, że zadziała. Dam znać jak poszło :smiley:

-- Dodane 23.03.2009 (Pn) 8:52 --

uciąłem ok 10 cm przewodu, ale nadal mam to samo :frowning: tzn nie działa na 100Mbps, ale działa na 10, z tym, że switch nie przełącza się na 10. czy wogole jest mozliwośc, że switch się przełączy na 10Mbps jeżeli reszta sieci jest na 100??

-- Dodane 23.03.2009 (Pn) 11:50 --

dodam jeszcze, że kabel jest raczej w porządku. Wnioskuję to z tego, że jak w gniazdku podpięte mam 2 pary przewodów (pomarańczową i zieloną) to jest sygnał (10Mbps), po odłączeniu którejkolwiek żyły sygnału brak. Gdyby któraś z żył była przerwana gdzieś po drodze odłączanie jej nie powodowałoby zmian.

-- Dodane 26.03.2009 (Cz) 17:03 --

temat można zamknąć.

Prześledziłem przewód od mojego pokoju do szafy z hubami, zresetowałem połączenia (wypiąłem i wpiąłem wtyki) i działa....

Przyczyną był brak styku albo sam już nie wiem co :slight_smile: