Migajacy ekran błąd sterownika ekranu

Witam mam problem a mianowicie chodzi o to że podczas grania w jakoś grę np"Tibia" w pewnym momencie gry komputer się zawiesza nic nie mogę zrobić i po pewnym czasie od 30 do 1 min albo monitor się wyłącza miga tylko konsolka komputer pracuje tak jak by nic się nie stało albo komputer się zacina i się po pewnym czasie resetuje a czasami bywa nawet tak że komputer się podczas gry zacina kolory się psują i wyskakuje taki komunikat "Sterownik ekranu przestał odpowiadać.

Sterownik ekranu nv4_disp przestał normalnie pracować. Zapisz pracę i dokonaj ponownego

rozruchu systemu, aby przywrócić wszystkie funkcje ekranu. Przy następnym ponownym rozruchu

zostanie wyświetlone okno dialogowe umożliwiające przekazanie danych na temat tego błędu

firmie Microsoft."Dodam jeszcze że komputer ma około 8lat i jest to już zabytek bardziej zależy mi na tym żeby dowiedzieć się czy jest jakaś możliwość naprawy tego i czy w ogóle opłaca się to robić.Wszystko wyczyściłem z kurzu itd ale to raczej nic nie dało bywa tak ze co jakiś czas to tak jak by przechodzi kiedy nie używam komputera nagle zaczyna działać normalnie.Myślę że największym problemem jest karta graficzna gdyż jej temp to 62 C nie wiem czy o czymś nie zapomniałem.Sprawdził bym temp pozostałych podzespołów ale niestety komputer umarł i teraz nic nie mogę w sumie zrobić tzn monitor miga cały czas i jest zawieszony. Z góry dziękuje za pomoc.

Procesor : AMD Sempron 2600 GHZ

RAM : 512 DDR

Karta Graficzna : Nvidia 6200 256 MB

Zasilacz : Tracer MGB 400-ATX

Płyta Głowna : ASUS K8V-X SE

Monitor :SAMTRON 76DF/77DF (Monitor ma chyba z 12 lat jak nie więcej)

Czeka cię dużo zabawy. Sprawdź czy to problem software czy hardware. Przeinstaluj sterowniki karty na najnowsze. Można przeinstalować system z nowymi sterami. Można pożyczyć do testów kartę od kolegi i odpalić na swoim sprzęcie. Ściągnąć linuksa z dobrymi sterownikami i odpalić grę 3D, zobaczyć czy sterownik ekranu przestanie odpowiadać. Możliwe, że grafika jest uszkodzona i w niedługim czasie zobaczysz artefakty, a wtedy karta do wymiany.

Sterowniki do karty są najnowsze czytałem na jakimś forum żeby ściągnąć starsze stery do tej karty graficznej tylko że teraz praktycznie nic nie da się zrobić na komputerze ekran cały czas miga itd. ostatnio był wymieniany system jakoś miesiąc temu .Nie bardzo wiem jak sprawdzić czy to problem software czy hardware.