Migajacy obraz - karta ATI RADEON 9800

Witam wszystkich! !!

Mam problem.

Kupiłem karte graficzna: AGP ATI RADEON 9800/128MB TUNER-TV.

Po zamontowaniu jej na kompie i wlaczeniu kompa obraz caly zaczyna latac i nic nie widac same kolorowe kreski itp.

Nie jestem wstanie zainstalowac nawet sterowników do karty bo nic nie widac na monitorze.

W czym jest problem? Moze karta jest wadliwa?

Aha … karta jest podpienta z monitorem porzez przejsciówke(adapter DVI-VGA).

pozdrawiam i czekam na pomoc :slight_smile:

  1. zasilacz- ten radek jest dosc pradozerny - 60/70W,

2.dodatkowe zasilanie-najlepiej podpiac bezposrednio do zasilacza-bez przejsciowek i innych urzadzen na tasmie,

3.paski pionowe/poziome to czesto przekrecony/przegrzany rdzen-przeczyszczenie moze pomoc,ale oryginalne nie jest za dobre,polecam wymiane pasty-u nie byla ‘‘nachlapana’’ wszedzie,wlacznie z podstawka :slight_smile:

4.przed instalacja sterownikow trzeba ussunac stare-driver cleaner i wyczyscic wszystko co sie da,reset i dopiero wtedy nowe-cat 7.2/3 beda dobre( u mnie przynajmniej sa )

Dzieki za rade,ale nie pomogla.

Jesli ktos moze doradzic to prosze pisac!!

wygląda na to że karta jest uszkodzona niestety, ewentualnie agp slot, podpinałeś inną kartę ??

Witam

Karta jest sprawna na 100% bo wpiolem ja teraz do innego kompa i dziala.

Komp troszeczke lepszy od mojego.

Ale czy ma to znaczenie ?

Moze poprostu karta ma jakis konflikt z plyta glowna?? jest taka opcja??

moja plyta glowna to Soltek SL75DRV2 a procesor 1,5 Athlon

a jaka to płyta ? firma model chipset ? zresetuj bios

Plyta to SOLTEK SL75DRV2 (Via Apollo KT266A)

A jak zresetowac bios?

tak, co za ludzie, może byś podał zasilacz, sprawdził jak z kurzem i chłodzeniem

szukasz na płycie zworki clearcmos/ ccmos lub o podobnej nazwie (instrukcja) przestawiasz z 1/2 na 2/3 komp musi być odłączony od prądu, zostaw na 30 sek i przestaw na 1/2 odpal pojawi się wciśnij f1 lub coś innego.

u mnie obraz byl stabilny, tylko poprzecinany kilkoma paskami pionowymi, po wymianie pasty, paski zrobily sie mniejsze i poziome :slight_smile:

wychodzi na to ,ze stabilizator/mosfet w moim przypadku strzelil…

skoro karta sprawdzona na innym i chodzi, to poruszaj nia w slocie podczas pracy, moze faktycznie slot masz wyrobiony,

jesli mozesz ,wylacz fast write na agp w biosie,przestaw agp na x4-roznica prawie zadna do x8,

bios resetujesz zworka lub baterie wyjmujesz na kilka minut

Zmień tytuł tematu na konkretny

Zrobilem to co pisaliscie.

Reset BIOSu i zmian na x4

Trovhe pomoglo.Moglem juz wejsc na Windows’a

Zainstalowalem sterowniki,ale nie dziala tak jak trzeba co jakis czas zaczynaja migac paski.wiec zainstalowalem inne sterowniki Omegi 2597a

i niby wszystko o.k ale zas nie do konca.

Pokazuje ze sa wykryte nowe urzadzenia ale nie zainstalowane i zas co jakis czas zaczyna migac obraz i nic nie widac tylko same paski.

juz nie wiem co mam robic.moze jest problem pomiedzy karta a plyta glowna? moze slabo styka? nie wiem …

Złączono Posta : 27.04.2007 (Pią) 11:59

mozna jakos poprawic “stycznosc” pomiedzy karta grafiki a plyta glowna?

spotkałem się z podobnym problemem, na radeon 9800 se po odblokowaniu dodatkowych potoków, karta zaczęła się podobnie zachowywać, była uszkodzona