Migracja z Vista SP2 do Windows 7

Witam, zwracam się tutaj z uwagi na to, że 2 generacje Windows do przodu zrobiły swoje i większość informacji jakich szukałem w internecie jest już dosyć nieaktualna. Kupiłem używanego laptopa HP Compaq 6735s z procesorem Athlon X2 1,9Ghz i 2GB Ram z Vistą Home Basic (oryginał) na pokładzie. System działa generalnie w porządku, jednak zdarzają mu się irytujące przyciny.Postanowiłem więc, że skoro niedługo będę miał trochę funduszy, zainwestuję nieco w przyspieszenie pracy komputera. Rozważałem 2 opcje (w zasadzie 3 ale o trzeciej potem). Pierwszą jest migracja z Visty do 7 którego mnóstwo pojawiło się ostatnio na Allegro, (zapewne z powodu wyprzedawania zaległości magazynowych po zakończeniu oficjalnej sprzedaży przez MS). Rozważałem tę opcję, bo przeczytałem w internecie, że w chwili obecnej po wszytkich aktualizacjach 7 działa o niebo lepiej niż też aktualizowana na bieżąco Vista (w chwili premiery 7 nie było między nimi zbyt dużej różnicy). Inną opcją jest dodanie dodatkowych 2 GB Ram by było razem 4GB. 3 opcją, na ten moment dodatkową jest wymiana procesora na Turiona x2 Ultra 2,4 GHz który poza wyższym taktowaniem ma też więcej pamięci podręcznej (ten model laptopa był sprzedawany z kilkoma wariantami CPU i Turion to jeden z nich), ale jak przeczytałem w internecie, ryzykuję w tedy spaleniem płyty głównej (opinie były różne ale takie czarne scenariusze też spotykałem). Zatem pomyślałem, że zapytam tutaj. Komputer ma mi słyżyć głównie do pracy/filmów/neta gdyż do gier mam konsolę i stacjonarkę. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :slight_smile:

Najsampierw sprawdź dostępność sterowników pod wi. Dodatkowe 2GB ramu jest dużo lepszym pomysłem niż sama migracja na win 7, który już po uruchomieniu zje ~1GB. Szybszy procek z więszym cache też pomoże, ale nie aż tak bardzo jak dysk ssd.

Migracja na siódemkę z legalnej Visty SP2 to strata pieniędzy…

Wyłącz parę niepotrzebnych usług w services.msc i Vista hula tak samo jak siódemka.

Dobrze to przemyśl.

była duża różniaca wtedy była Vista z Sp1 a 7 ją przeganiało i to sporo w wydajnsći, dodatek Sp2 do visty wprowadził częściowo ustprawnienia z 7 co pozwoliło temu systemowi normalnie działać

 

ja na twoim miejscu bym zmienił system na 7 jeśli koniecznie potrzebujesz windows, osobiście to bym na tym zainstalował linuksa i nic więcej nie robił bo nie było by takiej potrzeby

sterowniki pod 7 znajdziesz tu http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=3687622&lang=pl&cc=pl

przydało by się dołożenie ramu ale w ssd bym nie inwestował koszt jes tza wysoki do opłcalnosci w tym przypadku