Mikrofon burczy w czasie rozmów przez Skypa

Cześć, od kilku dni trapi mnie pewien problem.Otóż, gdy wróciłem w sobote do domu i chciałem porozmawiać na skype,mój mikrofon zaczął dziwnie buczeć.Przykład tutaj:

 

https://www.youtube.com/watch?v=4_a7NP4kSfg&feature=youtu.be

 

Co mogło wywołać taki efekt ? I jak sobie z tym poradzić ?

Uszkodzony kabel lub wtyczka - brak masy.

misskopl , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli nie pozostaje nic innego jak kupno nowego ?

Gdy złapiesz gume w samochodzie to kupujesz nowy? Wystarczy wymiana przewodu ew. wtyczki.

Telefon blisko głośników xD

Bzdury, to całkiem inny efekt.

Prócz przydźwięku tego na  samym początku, potem   słychać  charakterystycznego świerszcza co jest objawem  tego że mike się  wzbudza (sprzężenie zwrotne) wycisz głośniki oddal mikrofon od  głośników, skieruj go w inną  stronę. 

Czyli nie zmieniać nic w dźwięku mikrofonu i jego decybeli ? Pokazać jak wyglądają opcje mikrofonu ?

U mnie podobny kiedyś problem rozwiązało wyciszenie w systemie i wzmocnienia.

Chodzi o te opcje ?

LUxbKBw.jpg

Czyli ,co zrobić najlepiej,aby mikrofon wrócił do stanu pierwotnego ;d ?

Bzdury to sam wypisujesz.Nie masz zielonego pojęcia o sprzeżeniu zwrotnym (dodatnim lub ujemnym ) i jego objawach.

Sprawdź mic na innym urzadzeniu.Jeśli efekt się powtórzy to odpowiedzi udzieliłem w pierwszym poście.

a nie masz czasem tray ikonki od karty dźwiękowej ? może tam coś włączone jest ?

 

jeśli nie to przetestowałbym mikro w innym kompie.