Mikrofon dynamiczny odbiera tylko na prawym kanale w wejściu liniowym


(Trawapiotr) #1

Problem polega na tym, że gdy podłączam mikrofon dynamiczny do wejścia liniowego to dźwięk jest nagrywany tylko na prawy kanał, tak samo jak podłączę go obok do normalnego wejścia, a jeżeli podłącze z przodu do normalnego jest wszystko dobrze, więc to raczej nie jest wina mikrofonu. Ale jeżeli podłączę normalny mikrofon z tyłu do normalnego wejścia to słychać jest normalnie. Bardzo zależy mi aby mikrofon dynamiczny działał normalnie na dwa kanały na wejściu liniowym tylko jak to naprawić? W ustawieniach jest wszystko dobrze. Prosziłbym o szybką pomoc , z góry dziękuję.


(Lewanxd) #2

Jaka płyta główna?


(Dimatheus) #3

Piotr12008 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Trawapiotr) #4

Płyta główna to ASROCK G31M-VS2


(Bowjan) #5

Dla wejścia liniowego to normalne ( to jest wejście stereo - dwa kanały ). Wejście mikrofonowe jest wejściem jedno kanałowym - mono.Niestety nie wiem co to jest wejście normalne.


(Trawapiotr) #6

Normalne standardowe wejście “Front mic”. Wiem że wejście liniowe to wejście stereo na dwa kanały ale chodzi o to że nagrywa się tylko na jeden kanał, a na lewym cisza, więc to nie jest chyba normalne, ma mnie być słychać tylko na prawym kanale? Chciałbym wiedziec jak zrobić żeby działał na obydwa kanały?


(Bowjan) #7

Normalnym jest podłączenie mikrofonu do wej mikrofonowego i nagranie sygnały inne kombinacje są raczej nienormalne


(Trawapiotr) #8

Wejście liniowe przecież też jest wejściem dla mikrofonu szczególnie dynamicznego i chcę używać tego wejścia, ponieważ vokal nie traci na jakości.


(Dimatheus) #9

Hej,

A w jakie złącze wyposażony jest mikrofon? W złącze jack stereo czy mono?

Swoją drogą nie myślałeś o nagrywaniu jednokanałowym wokalu. W końcu nagrywanie przy użyciu jednego mikrofonu ścieżki stereo mija się z celem - to nic innego jak dwie takie same ścieżki osadzone na obu kanałach.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Bowjan) #10

Z przykrością muszę stwierdzić że się mylisz.Wejście liniowe nie jest przeznaczone dla mikrofonu z powodu dużo mniejszej czułości,innej oporności wewnętrznej oraz innej korekcji charakterystyki.

 


(t0m3k_) #11

Mylisz się, mój znajomy zajmujcy się muzyka, gdy wskazałem mu błędne podłaczenie mikrofonu wytłumaczył, że jest ono prawidłowe. Często w tej sytuacji stosuje się przed wzmacniacz.

Prawdopodobnie mikrofon masz mono, wejście liniowe jest stereo, dlatego nagrywa Ci na jednym kanale. Ale co to za problem, przecież nawet taki laik jak ja wie jak użyć dźwięku z jednego kanału?


(Bowjan) #12

Właśnie dlatego stosuje się przedwzmacniacz.Mikrofon z reguły jest mono.Jeśli ma oznaczenie stereo tzn że w jeden obudowie sa zamontowane dwa mikrofony.


(Trawapiotr) #13

A okej rozumiem wczesniej nie zwróciłem na to uwagi faktycznie mikrofon jest mono, a jeszcze mam pytanie czy jest możliwość ustawienia w Windows 7, aby jednocześnie mówiąc, słyszeć swój głos tylko bez żadnych opóźniej, bo przy ustawieniu nasłuchu urządzenia jest opóźnienie. jak miałem Widows XP była taka mozliwość w systemie i nie było żadnego opóźnienia. Może jest jakiś program lub sterownik dodatkowy który by na to pozwolił?


(Dimatheus) #14

Hej,

Programowo rozwiązując tę kwestię zawsze będą opóźnienia w dźwięku. Wszystko zależy od tego, z jakiej karty dźwiękowej korzystasz. Generalnie by słyszeć odsłuch tego, co nagrywasz, we właściwościach domyślnego urządzenia odtwarzania ustaw odpowiedni poziom głośności Line-In/Mic w zakładce Poziomy.

Pozdrawiam,

Dimatheus