Mikrofon jest bardzo cichy i prawie nic nie słychać

Dzisiaj kupiłem procesor zasilacz,płyte głowną i windowsa 7. Ale ważna będzie tylko płyta chyba Mianowiscie Asus p5kpl am se.Ma wbudowaną płyte głowną Realtek HD.Wogóle z zainstalowaniem sterowników było troche problemu ale się udało.Lecz Gdy gadam z kimś na skype jest bardzo cicho(mój mikro) a jak gram w battlefield bad company 2 to nawet jak krzycze nie słyszą mnie WOGÓLE.Czego to może być problem? Płyty głównej czy windowsa 7?(mikro na xp działał dobrze i próbowałem na 2 ) I co najważniejsze jak to naprawić?

Szukaj innych sterowników audio,pewny jesteś że płyta Realtek HD ?

a może powiększ czułość mikrosa standardowo jest na 10% jeżeli się nie myle

Tak, stery były na płycie :stuck_out_tongue: Coca Cola ale gdzie zwiększyć czułośc?

w ustawieniach sterownika w zakładce mikrofon lub urządzenie do nagrywania albo coś podobnego albo w ustawieniach audio ja akurat mam viste więc nie jestem pewny. jeżeli masz taki mały głośniczek na dole w rogu ro tam mogą być ustawienia urządzeń odtwarzających i nagrywających albo w panelu sterowania w audio

Wszystko jest na maxa ;/

Poszukaj w zaawansowanych ustawieniach opcji: Mic Boost i włącz ją.

resiak70 ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.