Mikrofon nie działa - karta Creative SB0220, system XP SP2

Witam

Może zacznę od tego, że użyłam wcześniej opcji SZUKAJ, więc proszę nie piszcie mi, że powinnam to robić. Nie znalazłam podobnego problemu…chyba że jest już późno i mój mózg też potrzebuje formatowania…

Dziś formatowałam komputer i na początku nie mogłam znaleźć sterowników do karty Creative live SB0220. W końcu szukając po forach udało mi się! Byłam bardzo zadowolona…do czasu ponieważ nie rejestruje mi dźwięku! :frowning: mikrofon jest dobrze podpięty, bo wcale go nie ruszałam ale w ustawieniach recording control mikrofon ma tzw “ptaszka” i nie mogę go odznaczyć…

bigproblem.th.jpg

Reasumując

  • mam Windowsa XP SP2

  • zainstalowałam sterowniki do SB0220 po bardzo długich poszukiwaniach

  • dźwięk działa, mikrofon nie

  • w menedżerze urządzeń mam pokazane, że jest niby sterownik w kontrolerach dźwięku, ale czemu powyżej jeszcze jeden jest z żółtym znakiem zapytania?

54470655.th.jpg

Błagam pomóżcie mi jakoś…

mamartusiaa ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

OK już wszystko pod kontrolą… ściągnęłam You Pax i działa - tak na przyszłość dla innych pytających. Nie polecam ściągania sterowników Creative live 5.1 SB0220…bo nie działają, więc nie polecam nawet ich szukania.