Mikrofon nie działa, prawdopodobnie przez DirectX

Wczoraj zainstalowałem nowy directx 9.0c, mam kartę graficzną FX 5200, a dźwiękową MCP 2.

Od tego czasu przestał działać mi mikrofon, jest możliwe, ze przez instalację tego directx usunęły się jakieś sterowniki i to dla tego mikrofon nie działa? Możliwe też, że moje karty są już za stare dla tego direct’a, tak mi ktoś napisał na innym komputerowym forum.

Co zrobić ?

przenieść się na starszą wersje directx

Wystarczy iż zainstaluję np. ‘DirectX 8.0’ i tyle?

Na jaką najlepiej się w takim razie przenieść?

zainstaluj tą samą wersję którą miałeś przed wystąpieniem problemu

Tak jednakże nie mam pojęcia jaką wtedy miałem :-/.

Jaka będzie najlepsza dla mnie? Albo jak mogę sprawdzić poprzednią wersję jeżeli w ogóle mogę.

http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/301 … lator.aspx

może ten

Tak zrobię :).

Dziękuję za pomoc, dostarczę raport jak jest za ok. 10 minut.

EDIT.

To jest tak.

Ściągnąłem, były dwa foldery DirectX 9.0a, oraz License.

W tym drugim, wiadomo. W pierwszym sześć plików .rar, dwa .dll, oraz jeden .exe.

Zainstalowałem i instalacja nie trwała nawet 2 sekundy…

Poszukałem w google. Ściągnąłem DirectX_Eradicator, usuwam 9.0c i zaraz zainstaluję 9.0a.

DirectX 9.0a, nie chce się nie wiadomo czemu zainstalować, instalacja przebiega szybko i nic się nie dzieje… Ściągam 9.0b, zobaczymy.

Dodane 07.11.2009 (So) 17:25

Sprawa wygląda teraz tak.

Mam ściągnięte i 9.0a i 9.0b.

Odinstalowałem 9.0c i obecnie nie ma żadnego directx. Jednak kiedy chcę zainstalować którykolwiek z tych dwóch, wgl. się nie instaluje tylko pasek instalacji szybko bez żadnego wypakowywania ani nic przelatuje do końca.

O co chodzi?

Dodane 07.11.2009 (So) 21:38

Przywróciłem system do czasu gdy problemu nie było. Znów nie działa. Zainstalowałem nowe stery, też nie działa. Podłączyłem nowy micro, nie działa również.

Co zrobić?

enchantment ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.