Mikrofon nie działa

Witam ostatnio zrobiłem instalacje xp z visty i mam problem z mikrofonem wogóle mnie nie słychać w dżwięki i ustawienia audio mam Conexant HD Audio ustawione na domyślne i pod głoszone na maxa. aha dodam jeszcze gdy przyciszam to nie reaguje główny suwak muszę przyciszać przez Wave. Wiecie co może być nie tak

  1. Sprawdź mikrofon na innych komputerach np. kolegi, koleżanki, rodziny, sąsiadki :slight_smile:

  2. Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń.

Sprawdź czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik…

/ masz płytkę ze sterownikami to najpierw włóż ją do napędu CD /.

  1. Start -> Panel sterowania -> Dżwięki i urządzenia audio -> zakładki Audi oraz Głos

sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową.

Przykładowo - klik :

8512b259604a5d5fm.jpg 749d1e22f8a54de2m.jpg

Nie napisałeś jaką masz płytę główną oraz kartę dźwiękową :?:

HD to chyba będzie Realtek a przy Realteku musisz ustawić Nagrywanie prawie na min. a nie na maxa.

Dziesiętne milimetra mają duże znaczenie.

Ustawienia :

eacea7b4eb9e211cm.jpg 2fe70d7363ee7eaem.jpg e99d8a198d5e121bm.jpg 24c14d919c4062b4m.jpg

Problem z przednim panelem komputera na karcie Realtek / mikrofon oraz słuchawki / to zaznacz

v Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego :

podlaczanie-dzwieku-front-panel-t306625.html

Wszystko pisałem w ciemno/domyślnie i jeżeli nie rozwiążesz problemu to musisz koniecznie podać jaką masz płytę główną oraz kartę dźwiękową :frowning:

To więc tak nie sprawdzę mikrofonu na innych komputerach bo jest on wbudowany w laptop.

W menadżer urządzeń nie ma żadnych wykrzykników wszystko jest ok

Moja karta dzwiękowa to Conexant High Definition Audio smart 221

W panelu sterowania zakładka dzwięki mam wybrana karte ok jest input i output

Dzięki z góry za pomoc.