Mikrofon nie działa

Problem z mikrofonem

Witam, korzystam z Windows 7 ULTIMATE 64bit. Wczoraj robiłem reinstalację systemu. Wszystko działa doskonale oprócz mikrofonu. Karta dźwiekowa ma aktualne sterowniki, mikrofon sprawny a mimo to gdy rozmawiam z kimś na np.skype to rozmówca nie słyszy mnie tylko odgłosy z mojego PC. Sprawdziłem to i gdy właczyłem rejestrator dźwieku to okazało sie, że narzędziami do nagrywania są głosniki. Proszę o pomoc jak zmienić narzędzie do nagrywania. I nie mam tu namysli zmiany z jednego mikro na drugie tylko z głosników na mikro. Mam zainstalowany VIA HD audio tylko nie wim który skuwak i jaki kabelek gdzie

Prawy na głośnik w trayu -> Urządzenia do nagrywania -> zaznacz Mikrofon lub front mic -> Ustaw domyślne

dodatkowo możesz wejść w właściwości i pobawić się w Nasłuchiwanie oraz Poziomy.

Mikrofon(zakładam, że masz taki najzwyklejszy) podłączamy do różowego wejścia z przodu lub z tyłu obudowy.

Tak, tylko sprawa jest tego rodzaju, że mikrofon nie reaguje na mój głos, rozmówca np. na skype słyszy muzykę, odgłosy itp z mojego koputera (słyszy to co ja na słuchawkach).

To już napisałeś w pierwszym poście. Drugi raz nie napiszę gdzie masz wejść i jakimi ustawieniami się pobawić.

Ale robiłe już wszystkie kombinacje i nic