Mikrofon nie łapie dźwięku z głośników


(krystianspoko) #1

Witam. Mam nietypowy problem, Mam kamerkę Creative Live! Cam Chat HD VF0790 i kamerka od jakiegoś czasu przestała wyłapywać dźwięki dochodzące z głośników komputera. Jak puszczam muzykę z telefonu to kamera wychwytuje dźwięk. Ten problem zauważyłem rozmawiając na skype.Wszystko kiedyś normalnie działało, tylko nagle przestała wychwytywać dźwięk. Jak to naprawić? Z góry dzięki za pomoc.


(Dimatheus) #2

Hej,

 

Zobacz czy w ustawieniach dźwiękowych nie jest zaznaczona opcja automatycznego usuwania tła akustycznego.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus


(krystianspoko) #3

@Dimatheus Szukałem ale nie mogłem nigdzie znaleźć takiej opcji. Mam system windows 7 64 bit Program Realtek HD Audio i Live central 3 do zarządzania kamerą.


(Dimatheus) #4

Hej,

 

Powinna być w panelu ustawień dźwiękowych Realtek’a bądź w ustawieniach systemowych dźwięku w zakładce Efekty.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus


(krystianspoko) #5

@Dimatheus w Realteku w zakładce Efekty w korektorze i w efektach mam ustawione na brak, odznaczone też mam wyrównywanie głośności.Screeny: https://zapodaj.net/5d6cc5e26e0fd.png.html  https://zapodaj.net/93ec871cc633b.png.html  https://zapodaj.net/24fd5c6e46525.png.html   https://zapodaj.net/d80630eb2f664.png.html   https://zapodaj.net/9314688500b2b.png.html   https://zapodaj.net/2c832d09852e2.png.html  


(Dimatheus) #6

Hej,

 

To jeszcze zobacz, jak wyglądają efekty w przypadku mikrofonu. Klikasz  na mikrofon w ustawieniach Dźwięku i zakładce nagrywanie i wybierasz Właściwości. Tam przechodzisz do zakładek efekty i pokazujesz na screenie. :slight_smile:

 

A nie było tak, że wcześniej miałeś po prostu włączone jako źródło nagrywania nie mikrofon a miks stereo?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus


(krystianspoko) #7

@DimatheusScreeny  https://zapodaj.net/de0e874eb4643.png.html  https://zapodaj.net/17480fa9cf5d3.png.html   https://zapodaj.net/0a2510072bad1.png.html   https://zapodaj.net/b52d930e66a23.png.html Wczoraj gdy rozmawiałem na skype zauważyłem że ten błąd sam z siebie się naprawił, Kamera zaczęła wyłapywać dźwięk z głośników komputera. Gdy się rozłączyłem i zadzwoniłem ponownie, znowu Błąd powrócił. Co to może być?


(Dimatheus) #8

Hej,

 

Ale screeny z ustawień pokazałeś dla mikrofonu Realtek, a mnie chodziło o ten z kamery Live Cam Chat.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus


(krystianspoko) #9

@Dimatheus To jest właśnie mikrofon kamery Live Cam Chat. Na 1 screenie pisze że to ten mikrofon.


(Dimatheus) #10

Hej,

 

A co z tym?

 

Możesz pokazać, jak wyglądają ustawienia dźwięku w Skype?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus


(krystianspoko) #11

@Dimatheus Screen z ustawień dźwięku w skype: https://zapodaj.net/a2f614a697061.jpg.html 


(Dimatheus) #12

Hej,

 

A jak wyglądają opcje zaawansowane?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus


(krystianspoko) #13

@Dimatheus Screen z opcji zaawansowanych https://zapodaj.net/2282ba5040b2c.jpg.html


(Dimatheus) #14

Hej,

 

W ustawieniach jest wszystko ok. Pytanie, czy po odłączeniu kamery nie zmienia się czułość mikrofonu. Może warto odznaczyć automatyczne dopasowanie głośności mikrofonu, które pokazałeś na screenie: https://zapodaj.net/a2f614a697061.jpg.html

 

Pozdrawiam,
Dimatheus


(krystianspoko) #15

@Dimatheus Odznaczyłem automatyczne dopasowanie głośności mikrofonu i zrobiłem test włączyłem muzykę i mówiłem i zadzwoniłem na Echo Sound test Service na skype. Po nagraniu dźwięku gdy odtworzyło mi się nagranie było słychać tylko szum, nawet mojego głosu nie było słychać,. Co to może być? Głośność mikrofonu mam ustawioną na max.


(Dimatheus) #16

Hej,

 

A jakie obecnie urządzenie masz ustawione w systemie jako domyślnie nagrywające dźwięk?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus


(krystianspoko) #17

@Dimatheus Jako domyślne mam ustawiony mikrofon kamery Live Cam Chat. Screeny  https://zapodaj.net/5d8e3c6db3953.jpg.html   https://zapodaj.net/7181d525c1b39.jpg.html

 


(Dimatheus) #18

Hej,

 

Nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje. Ale skoro zależy Ci na odtwarzaniu muzyki i rozmowie przez mikrofon, może warto używać do tego miksu stereo?

https://www.youtube.com/watch?v=gbi-svYYVc0

 

Pozdrawiam,
Dimatheus


(krystianspoko) #19

@Dimatheus Włączyłem miks stereo ustawiłem go jako domyślne urządzenie komunikacyjne, i zmieniłem mikrofon na miks stereo w skype. teraz w ogóle mikrofon nie działa. o co chodzi z tym miksem stereo?


(Dasza) #20

hm ? a masz najnowsze sterowniki audio ?